مرکز پخش انواع آجر ساختمانی: آجر از جمله مصالح ساختمانی می باشد که هم در دکوراسیون داخلی و هم در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این مصالح پرکاربرد از زمان های دور تاکنون در ساخت و ساز حائز اهمیت بوده و جزء اصلی ترین مصالح در نظر گرفته شده است. پیشینه بهره گیری از آجر به ده هزار سال قبل باز می گردد، اگر به بناهای تاریخی نگاهی بیندازید متوجه این موضوع خواهید شد.

مرکز پخش انواع آجر ساختمانی

آجر از پختن خاک رس به دست می آید و در ابعاد و رنگ های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. جهت ساخت آجر ابتدا خاک رس مرغوب و باکیفیت را عمل آوری کرده و گل آن را درست می کنند. سپس این گل رس در قالب هایی با ابعاد یکنواخت ریخته و خشک می شوند. این مرحله خشت زنی یا قالب گیری نام دارد. خشت ها پس از خشک شدن به کوره آجر پزی می روند و مرحله نهایی که پخت آجر است انجام می شود. آجرها با توجه به کوره ای که در آن پخته می شوند کیفیتی متفاوت دارند.

آجر پزی

آجر پزی به معنای گرفتن آب شیمیایی خاك رس به صورتی كه هیدرو سیلیكات آلومینیم به سیلیكات آلومینیم تبدیل شود و در نهایت خشت دارای استقامت شده و نیروی فشاری تا حدود ۱۰۰ كیلوگرم بر سانتیمتر مربع را تحمل نماید این عمل به وسیله حرارتی در حدود ۹۰۰ درجه سانتیگراد و انجام شود بدین طریق كه تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد آب فیزیكی خشت خشك می شود و تا این درجه آب شیمیایی خاك رس متصاعد می شود و تا ۹۰۰ درجه ذرات خاك رس شروع به خمیری شدن نموده و بدین طریق دانه های شن و ماسه درون خشت را به هم می چسباند و آجر بدست می آید.

مرکز پخش انواع آجر ساختمانی

انواع آجر

آجرهایی که در حال حاضر اکثراً در ایران برای ساختمان مورد استفاده قرار می‌ گیرند‌ شامل آجر ماشینی، آجر ماشینی توپر، آجر ماشینی سوراخدار، آجر سفالی می باشند. آجرها از نظر مقاومت و شکل ظاهری متفاوت بوده و بسته به مورد استفاده با ابعاد گوناگون تهیه می‌ شود. جهت تهیه خامه آجر های ماشینی از دستگاه‌ های قالب زنی خودکار استفاده می‌ شود و بدین علت می‌ توان ابعاد آن ها را مطابق دلخواه تغییر داد. چنانچه در یک مورد خاص نیاز به آجر سفالی یا ماشینی به ایعاد دیگری باشد، خریداران می‌ توانند با توافق قبلی محصولات مورد نظر خود را به کارخانجات آجر سازی سفارش دهند. آجر بر اساس نوعی از طبقه بندی به چندین دسته تقسیم می‌شود.

  • آجر فشاری
  •  آجر ماشینی
  • آجر سفالی
  • آجر لعابی
  • آجر نسوز
  • آجر ماسه آهکی
  • آجر جوش

کاربرد تزئینی آجر در منزل

طراحی داخلی ساختمان مجموعه‌ ای از هنر، فن و دانش می باشد که به کمک عناصر خود سعی در ایجاد فضایی بهینه با زیبایی هرچه تمام‌ تر و نیز مطابق با سلیقه مالک ساختمان می باشد. در حال حاضر با بهره گیری از آجر نما در طراحی داخلی فضاهایی بسیار جذاب ارائه می‌ شود. نکته قابل توجه در مورد استفاده از آجر نما در داخل منزل همخوانی آن با سبک مدرن و نیز کلاسیک است. یک فضای مدرن با دیوار آجری امروزه به گرایشی پر طرفدار در میان عموم تبدیل شده است. هیچ گزینه ای در دکوراسیون داخلی مثل یک دیوار آجری نمی‌ تواند محیط طبیعی را به داخل منزل بیاورد و فضاها را گرم و دلپذیر کند.

مرکز پخش انواع آجر ساختمانی

کارخانه های تولیدی انواع آجر در کشور

مرکز پخش انواع آجر ساختمانی: کارخانه های تولیدی انواع آجر در سراسر کشور همگام با فناوری روز دنیا در حوزه تولید بهترین آجر فعالیت می نمایند. این مراکز تولیدی با استفاده ار مواد و متریال های مرغوب و استخدام مهندسان و متخصصان مجرب این تولیدات را با کیفیت بالا تولید و روانه بازار مصرفی می کنند.  

مهمترین فاکتور در کیفیت انواع آجرها استفاده از مواد اولیه مرغوب در تولید آن ها می باشد. از آنجا که کشور ما در حوزه انواع مصالح ساختمانی و آجر های نسوز دارای سابقه دیرینه ای و از نظر متریال اولیه کشور ما، کشوری بی نیاز می باشد، تولیدات ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و قابل رقابت با نمونه‌ های خارجی می باشند.

مرکز پخش انواع آجر ساختمانی به صورت مستقیم از کارخانه

مرکز پخش انواع آجر ساختمانی: در کل دنیا و در سراسر ایران در استان ها برای سهولت خرید و مقایسه قیمت ها و کیفیت کالا ها و مصالح مراکز پخش عمده در نظر گرفته می شود. بنابراین بهترین راه برای خرید انواع آجر ساختمانی مراجعه به دفاتر نمایندگی کارخانه های تولید کننده آجر و یا تلفن زدن مستقیم به خود کارخانه ها می باشد.

مرکز پخش انواع آجر ساختمانی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید