مرکز فروش آجر ماشینی: آجر یکی از بهترین نوع مصالح ساختمانی می باشد که در ساختمان سازی و به خصوص در نمای ساختمان کاربرد فراوانی دارد. این کاربرد سبب به وجود آمدن انواع مختلف آجر شده است که هر کدام از این نوع آجر ها کاربرد های فراوانی دارد. برای آشنایی با انواع آجر، در این مطلب قصد داریم به معرفی کوتاه آجر ماشینی بپردازیم. آجر ماشینی یکی از انواع آجر می باشد که در بعضی ساختمان ها حتی برای نمای ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مرکز فروش آجر ماشینی

آجر ها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای مصارفی خاصی در ساختمان و عملیات ساختمان سازی مورد استفاده قرار‌ می‌ گیرند. آجر فشاری، آجر ماشینی، آجر سفالی، آجر لعاب‌ دار، آجرنسوز و سایر آجرهای موجود در بازار از انواع آجرهای پرکاربرد می باشند که هر کدام به نوبه خود دارای انواع متفاوتی هستند و جهت سازه های مختلف با شرایط مختلف سازه مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان، آجرهای ماشینی یکی از پرکاربرد ترین انواع آجر در صنعت ساختمان سازی می باشد که در ادامه به شرح مختصری پیرامون آن می پردازیم.

آجر ماشینی چیست؟

آجر ماشینی که به آجر سوراخ دار نیز شهرت دارد، یکی از پر کاربرد ترین آجرهای مصرفی در ساختمان سازی و نمای ساختمان است که بر روی سطح بزرگتر خود ۸ یا ۱۰ سوراخ به قطر ۱/۵ تا ۲ سانتیمتر دارا می باشد. این آجرها در بازار ایران به آجر های هشت یا ده سوراخه ماشینی نیز شناخته شده اند.

مرکز فروش آجر ماشینی

در استاندارد شماره ۷ موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سوراخ های موجود در آجر ماشینی مرغوب باید تمام ضخامت آجر را طی کرده و سطح مقطع مجموع سوراخ‌ ها نیز نباید بیشتر از ۲۵ درصد سطح بزرگ ‌تر آجر باشد. بر اساس این قانون، فاصله سوراخ‌ ها از لبه آجر و فاصله سوراخ‌ ها از یکدیگر در هر بعد آجر نباید کمتر از ۳۰ درصد طول همان بعد باشد. استاندارد فوق ویژه آجرهای ماشینی می باشد و نشان دهنده یک آجر ده سوراخه استاندارد است.

خصوصیات آجر ماشینی

مرکز فروش آجر ماشینی: دلیل وجود سوراخ های موجود در این نوع آجر، این می باشد که در زمان دیوار چینی ملات به شکل عمودی در آجر نفوذ کند و این موضوع به نوبه خود سبب استحکام بیشتر و قوی تر شدن دیوار شود. بهره گیری از آجر ماشینی در ساخت دیوار های حمال بسیار پر کاربرد می باشد. به این علت که می ‌توان به وسیله سوراخ‌ های موجود در سطح آجر آن را با میلگرد، مسلح کرد و همین موضوع یک خصوصیت مثبت این نوع آجرها نسبت به آجرهای دیگر به شمار می آید.

مرکز فروش آجر ماشینی

بنابراین توجه داشته باشید که آجر های ماشینی با کیفیت گوشه‌ های گونیا تری نسبت به آجرهای فشاری دارد و به علت تردتر بودن نمی توان مثل آجر فشاری از آن‌ ها استفاده نمود. آجر‌ های ماشینی قابلیت جذب ملات کمتری نسبت به آجر‌های فشاری دارند. از این رو باید متناسب با نوع سازه و موارد بهره گیری به انتخاب بین هریک از آجرهای ماشینی یا فشاری پرداخت. به طور کلی از آجرهای ماشینی در ساخت طاق ضربی استفاده نمی شود اما در ساخت دیگر فضاها در ساختمان سازی بسیار پر کاربرد می باشد.

مزایای استفاده از آجر ماشینی

  • به علت وجود سوراخ های آجر ماشینی، دیوار یا سازه ساخته شده توسط آن از استحکام بالاتری برخوردار می باشد.
  • علاوه بر استحکام بالا، این مصالح ساختمانی از وزن کمتری نسبت به آجر فشاری دارند.
  • آجر ماشینی به علت داشتن سوراخ هایی در خود، قابلیت مصلح شدن دارد و‌ همان طور که گفته شد می توان در ساخت دیوار‌ های حمال ار این آجرها استفاده نمود.
  • آجر ماشینی ضد اسید می باشد و علاوه بر این تخلخل یا پوروسیتی کمی دارد و آب کمی جذب‌ می‌ کند.
  • این نوع آجر در برابر زلزله مقاومت بیشتری نسبت به آجر فشاری داشته و پرکاربرد تر خواهد بود.

مرکز فروش آجر ماشینی مرغوب با قیمت مناسب

مرکز فروش آجر ماشینی: مثل هر آجر دیگری از این نوع آجر هم می ‌توان در ساخت دیوار ‌های مختلف استفاده نمود. دیوار ‌هایی که با بهره گیری از این آجر ساخته‌ می ‌شوند، از نظر استحکام نسبت به آجر‌ های فشاری مقاوم تر بوده و در عین حال سبک ‌تر می باشند. از این آجر در ساخت انواع سازه ها متناسب با دیگر مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر از آجر های ماشینی برای بهره گیری در نمای ساختمان نیز استفاده فراوان می شود. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مرکز فروش آجر ماشینی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید