مرکز خرید عمده آجر نما: از گذشته هدف اصلی از ساختن مسکن، رفع احتیاج انسان به یک سر پناه و حفاظت خود و خانواده از سرما و گرما و نیز محافظت در مقابل حمله ی حیوانات وحشی بوده است. ولی امروزه این امر از فرهنگ شهرسازی تاثیر گرفته و علاوه بر مسکن و تهیه خانه، به معماری و طراحی آن نیز اهمیت داده می شود و در حال حاضر معماری صنعت ساختمان سازی جزو یکی از اساسی ترین گزینه ها محسوب می شود.

مرکز خرید عمده آجر نما

به این دلیل آجر نیز جایگاه خود را در پروسه ی مسکن سازی پیدا کرد و از بین بقیه مصالح در اولویت قرار گرفت. آجر از لحاظ ساختاری یکی از سازگار ترین مصالح ساختمانی با طبیعت و محیط زیست است. قیمت آجر سنتی نیز به نسبت با سایر مصالح ساختمان سازی مشابه بسیار به صرفه تر است. و نیز دلیل مورد توجه قرار گرفتن آن ظاهر متفاوت آن بوده و هست. بهره گیری از آجر نما سنتی به عنوان کف پوش و یا نما اصلی ساختمان علاوه بر زیبایی حس خوبی به بیننده القا میکند.

انواع آجر نما سنتی

 • آجر نما قزاقی یا دست ساز
 • آجر نما سنتی ماشینی
 • آجر نما لعابدار

آجر سنتی چیست؟

در قدیم به منظور ایجاد سرپناه و حفظ انسان در مقابل سرما و گرما در ساخت خانه از آجر سنتی استفاده می‌ شود. آجر سنتی برگرفته از طبیعت می باشد و خواص بسیار زیادی دارد. حتی هنوز هم با وجود پیشرفت فراوان صنعت ساختمان ‌سازی آجر یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی می باشد. از آجر نما سنتی در نمای داخلی، نمای خارجی ، کف، پله و … مورد استفاده قرار می گیرد.

مرکز خرید عمده آجر نما

به طور معمول برای ساخت بنا با طرح‌ های سنتی یا بازسازی ساختمان‌ های قدیمی از آجر استفاده می‌ شود. بهره گیری از آجر نما سنتی یادآور خاطرات بچگی برای کاربران است. آجر های سنتی جلوه مرغوب و بی‌ نظیری را به شهر می بخشند.

انواع آجر نما سنتی

 • آجر نما لعاب‌ دار: آجر لعاب‌ دار همان آجر معمولی می باشد که روی آن با یک لعاب کاشی پوشانده شده است. این نوع آجر برای ساخت نما مورد استفاده قرار می گیرد. در قدیم به برای جلوگیری از نفوذ آب و ایجاد نقش‌ های مختلف با رنگ ‌بندی‌ های متفاوت از لعاب بهره گیری می‌ شود.
 • آجر نما سنتی ماشینی: آجر ماشینی یا آجر سوراخ ‌دار بر روی سطح خود هشت یا 10 سوراخ ‌دارند. به شکل معمول این آجرها با طول 22، عرض 11 و ارتفاع 5.5 سانتی‌ متری تولید می‌ شود. قطر هر سوراخ آجر سنتی ماشینی نیز می بایست بین 1.5 تا 2 سانتی ‌متر باشد.
 • آجر نما سنتی قزاقی: آجر قزاقی به کمک دست تولید می‌ شود. در این روش خشت در مقابل نور مستقیم آفتاب خشک می‌ شود. با پیشرفت علم امروزه آجر های سنتی قزاقی در کوره پخته می‌ شود تا هم در مقابل عوامل محیطی مقاوم باشند و نیز بتوانند فشار بیشتری را تحمل کنند.

موارد بهره گیری ازآجر سنتی

 • نمای خارج بنا
 • نمای داخل بنا
 • پله ها
 • طرح های سنتی به سلیقه ی مشتری
 • و…
مرکز خرید عمده آجر نما

کاربرد های آجر سنتی

عموما از این نوع آجرها برای بازسازی بنا های قدیمی و نیز برای ساخت بنا های جدیدی با ظاهر سنتی مورد استفاده قرار میگیرد. بهره گیری از این آجر ها در نمای ساختمان ها حس بسیار خوبی به جامعه منتقل می کند و نیز جلوه و زیبایی خاص و منحصر به فردی به نمای شهری می بخشد که علت این، منشا طبیعی آجر های سنتی می باشد. آجر های سنتی به علت ساخت به نسبت راحت و فراوانی در ساخت آن ها دارای قیمت مناسبی می باشند.

معایب آجر نما سنتی

مرکز خرید عمده آجر نما: البته آجر نما سنتی معایبی نیز دارد، به طور معمول برای ساخت نما ساختمان‌ های بلند و مرتفع از آجر سنتی استفاده نمی‌ شود. چون وزن آجر زیاد می باشد و می بایست در تعداد زیاد به کار گرفته شود. همه آجرهای سنتی تولید شده در مقابل باران، نور آفتاب مقاوم نمی باشند و گل‌ ها آجر دچار لکه و شوره می‌ شود.

مرکز خرید عمده آجر نما سنتی مرغوب به قیمت کارخانه

مرکز خرید عمده آجر نما: آجر نما دارای خواص بسیار زیادی می باشد و در حال حاضر به عنوان پر کاربرد ترین مصالح زیبایی خاصی را به نما ساختمان ها می بخشد. شرکت جمال مصالح، پیشگام در زمینه تولید محصولات آجر در بازار ایران با دستگاه های تمام اتوماتیک و بالاترین کیفیت و تنوع و نیز ارائه آجر با مناسب ترین قیمت نسبت به سایر فروشندگان موجود در بازار سراسر کشور می باشد. برای خرید عمده آجر نما سنتی مرغوب به قیمت کارخانه با شماره های زیر تماس بگیرید.

مرکز خرید عمده آجر نما

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید