مرکز خرید آجر سفالی: خاک رسی و خاک سفال مواد خام اولیه مورد استفاده در ساخت آجر می باشد، که در اصلاح عام به طور کلی به این نوع آجر، آجر سفال می گویند. آجر سفالی بخشی از مصالح ساختمانی است که بیش از دیر باز افراد برای دیوار چینی و دیوار کشی ساختمان ها و منازل خود از آن استفاده می کردند.

مرکز خرید آجر سفالی

این نوع از آجرهای رسی از نظر ساخت، شکل و رنگ و مشخصات فنی در نتیجه دقت تولید می شوند و بسته به شکل آن ها در نقاط مختلف ساختمان استفاده می شوند. به دلیل جذب کم آب در آجرهای سفالی به منظور چسبندگی مناسب با ملات انواع سوراخ دار آنها را مورد استفاده قرار می دهند. از دیگر خواص آنها سبکی می باشد که موجب بالا رفتن سرعت اجرا می شود. به دلیل سطح یکپارچه و یکنواخت آنها برای نمای آجری، آجر سفالی می تواند جز بهترین آجر ها باشد.

آیا می دانید آجر سفالی چیست؟

مرکز خرید آجر سفالی: آجر های سفالی گروهی از مصالح در صنعت ساختمان سازی می باشند که به صورت صنعتی تولید و جایگزین سنگ شده اند و درواقع سنگ ساخته دست بشر هستند، سنگی دگرگون که از تغییر وضعیت خشت پدید می آید. این گروه از مصالح که اولین تولید صنعتی و انبوه مصالح ساختمانی بشر به شمار دارند براساس نوع مواد اولیه، روند تولید و محل مصرف به انواع متنوعی تقسیم می شوند. آجر سفالی که اولین و متداول ترین آنها می باشند که قدمت چندهزار ساله دارند.

 

روش های ساخت آجر سفالی

  •  پرسی: از فشردن خاک رس داخل قالب تولید می شود. چهار طرف آن نما دارد. نیاز به اندود ندارد. امروزه تنها آجر سفال قرمز به این روش ساخته می شود. این محصول به شکل تمام اتوماتیک تولید می شود. قیمت آجر سفالی قرمز را را می توانید در سایت ها مشاهده کنید.
  • اکسترودی : اکثر آجر های سفالی به این روش ساخته می شوند. با این روش ایجاد سوراخ ها در آجر سفال آسان تر انجام می گردد. تیغه سفالی اکسترودی از لحاظ قیمت و متریال استفاده شده به صرفه تر و مناسب می باشد. روش ساخت از دیگر فاکتورهای تأثیر گذار بر قیمت آجر سفال می باشد.

بطور معمول تعداد سوراخ های تیغه سفالی بستگی به ابعاد آن متفاوت می باشد. آجر سفالی ۵/۵ سانتی ۳ سوراخ، ۷ سانتی ۴ سوراخ، ۱۵ و ۲۰ سانتی ۹ سوراخ دارند. تا ۶۰% از سطح این محصول توسط سوراخ ها خالی می شود.

مزیت های استفاده از آجر سفالی چیست؟

مرکز خرید آجر سفالی

 مصرف کمتر ملات ماسه سیمان:

بهره گیری از تیغه سفالی %۵۰ تا %۶۰ مصرف ملات ماسه سیمان را نسبت به آجر لفتون کاهش خواهد داد.

صرفه جویی در زمان و هزینه کارگر:

سرعت کار با آجر سفالی بسیار بالاتر می باشد. ابعاد هر تیغه سفالی معادل ۲ تا ۳ آجر لفتون است. ابعاد بزرگتر باخث جابجایی و نصب آسان تر و سریع تر تیغه سفالی می شود. با استفاده از این محصول می توان تا %۳۰ تا %۴۰ در زمان و هزینه کارگر صرفه جویی کرد.

 عایق حرارتی مناسب :

تیغه های سفالی دارای سوراخ هایی می باشند که هوا در آن به دام می افتد. این ویژگی آجر سفال را %۲۰ تا %۳۰ عایق بهتری نسبت به سایر آجر های معمولی می کند. میزان تبادل حرارت این محصول در آزمایش ها w/m2 726/0 ثبت شده است. این ویژگی سبب صرفه جویی انرژی مورد استفاده برای تنظیم شرایط محیطی می شود نسبت به دیگر دیوارها می شود. درون بعضی از آجر های سفالی فوم قرار می دهند. آجر سفالی فوم دار عایق بهتری نسبت به آجر های معمولی می باشد.

وزن کم :

نسبت وزن به ابعاد آجر سفالی از دیگر آجر ها کمتر می باشد. تا %۲۰ در هزینه اسکلت ساختمان به دلیل کاهش بار مرده روی سقف ها صرفه جویی می شود. همانطور که می دانید هزینه انتقال آجر به کارگاه ساختمانی بسیار بالا می باشد. وزن کم این محصول موجب کم شدن قیمت تمام شده این محصول می شود.

 

مرکز خرید آجر سفالی

مرکز خرید آجر سفالی درجه یک با قیمت مناسب

مرکز خرید آجر سفالی: همان طور که گفتیم آجر سفالی نوعی از محصولات سفالی می باشد، که بصورت عمومی برای ساخت و ساز ساختمان و بنا مورد استفاده قرار می گیرد. اولین آجرها در حدود 6000 سال پیش با خشک کردن گل رس در مقابل آفتاب تولیده می شد، امروزه مراکز زیادی انواع مختلفی از آجر سفالی را که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد را به فروش می رسانند. این آجرها بعنوان کوچکترین واحد ساخت ساز از جنس رس یا شیل یا ترکیب آن ها میشود و پس از ساخت در کوره پخته می شود تا سختی و دوام لازم برای ساختمان را داشته باشد. شما مصرف کنندگان عزیز می توانید برای سفارش انواع آجر ها با ما تماس حاصل فرمایید.

مرکز خرید آجر سفالی

 

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید