قیمت آجر فشاری: در صنعت تولید آجرهای ساختمانی، دو نوع آجر فشاری یا گریوجود دارد. آجرهایی که بصورت سنتی از قدیم با خشت ریزی در قالب و بصورت دستی توسط کارگر تولید می شود و به آجر فشاری دستی معروف می باشد. این آجرها به علت سرعت پایین تولید و استحکام بالا، اکثرا دارای قیمت بالاتری در بازار می باشند. نوع دیگر آجر فشاری، از برش بلوک های بزرگ تولید شده توسط پرس بدست می آید. این آجرها با عنوان آجر فشاری ماشینی در بازار شناخته می شوند. آجر گری یا آجر فشاری، به دلیل وابستگی زیاد به نیروی انسانی در تولید، در فصل های مختلف سال گاها با تغییر قیمت مواجه می شود.

قیمت آجر فشاری

درواقع تقاضای بازار نیز به شدت بر قیمت این محصول ساختمانی تاثیر گذار می باشد. نکاتی که در زمان خرید آجر فشاری باید به آن توجه داشت عبارتند از: وزن هر قالب یا تعداد قالب های آجر در هر تن، ابعاد آجرها، استحکام آجر فشاری و کم بودن مقدار آجر نیمه در بار ارسالی و همچنین فاصله ی محل تولید تا محل مصرف؛ چراکه در قیمت آجر فشاری نیز مانند اکثر مصالح ساختمانی، با دقت به قیمت ارزان کالا هزینه ی حمل در قیمت تمام شده ی آجر پای ساختمان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رنگ آجر فشاری

در صنعت تولید آجر، بسیاری از کارخانه ها همچنان با کوره های سنتی و روش های قدیمی به تولید آجر می پردازند. لذا به جز نوع خاک و فرمول مورد استفاده برای تولید آجر فشاری، شرایط پخت آجر در کوره بر رنگ آجر تاثیرگذار است. فارغ از ته رنگ اصلی آجر که بسته به خاک مورد استفاده در تولید آن که می تواند زرد یا قرمز و رنگ های مابین این دو رنگ باشد، هرچه دمای پخت آجر بالاتر و شرایط پخت کوره ی آجرپزی بهینه تر باشد، رنگ آجر روشن تر بوده و دارای کیفیت بالاتری خواهد بود.

قیمت آجر فشاری

خصوصیات آجر فشاری

دلیل نام گذاری این نوع آجر این است که در ابتدا، خشت آن با دست ساخته می شد و با فشار دستی کارگران خشت زن گوشه‌های قالب به وسیله گل مخصوص پر می‌گردید. این نوع آجر اکثرا در سفت کاری و دیوارچینی ساختمان و کرسی چینی پی ساختمان به کار می‌رود و به روش دستی تهیه می‌شود (آجر گری). این نوع آجر برای تمامی کارهای ساختمانی مانند کرسی چینی، گره‌چینی، طاق ضربی، دیوارهای حمال و تیغه چینی مناسب است. در حال حاضر صنعت ساختمان در ایران به مقدار وسیعی از آجرهای فشاری استفاده می‌نمایند. و این آجرها‌ اغلب با دست قالب زده و در کوره ‌های محلی پخته می‌شوند لذا ابعاد آنها با دقت به تجارب زیادی که در طی زمان‌های طولانی به دست آمده در حد 5/5×10×22 تثبیت شده است.

محاسبه تعداد آجرفشاری

برای محاسبه تعداد آجر فشاری مورد نیاز برای پوشش یک متر مربع دیوار،و در نظرگیری ابعاد آجر فشاری باید به مشخصات دیوار مورد نظر ( پهنای دیوار ، نوع نمای دیوار و نحوه چیدمان آجر روی دیوار، اندازه بندهای افقی و عمودی) دقت داشت باشیم. اما اگر نیاز به محاسبه ( نه چندان دقیق ) داشته باشیم میتوان از اعداد زیر بهره برد.

 • در یک متر مربع دیوار 21 سانتی متری( در اصطلاح عموم دیوار 20 سانتی ) نیاز به حدود 125 عدد آجر فشاری یزد می باشد.
 • در یک متر مربع دیوار 35 سانتی متری بین 155 تا 188 عدد آجر فشاری یزد نیاز می باشد( بسته به نوع چیدمان آجر روی دیوار)

قیمت آجر فشاری

کاربرد آجر فشاری

 • کرسی چینی (فونداسیون)
 • دیوارچینی طبقات زیر همکف
 • دیوار های باربر
 •  دارای عمر طولانی قابلیت بازیابی می باشد.
 •   به دلیل قابلیت بازیابی،از مصالح دوست دار محیط زیست نیز می باشد.

قیمت آجر فشاری صادراتی در بازار

قیمت آجر فشاری: قیمت آجر فشاری موجود در بازارهای داخلی تحت تاثیر موارد کتفاوتی دارای نوسان است. چند نمونه از این موارد به صورت زیر می باشد:

 • کیفیت مواد اولیه
 • کیفیت تولید
 • کارخانه تولیدکننده
 • نوسانات بازار
 • میزان تولید و تقاضا

برای اطلاع از آخرین قیمت آجر فشاری صادراتی می توانید به صورت حضوری به مراکز فروش مراجعه نمایید. شما می توانید به شکل غیر حضوری و تماس با مراکز فروش یا بازدید از سایت های اینترنتی که در زمینه فروش اینگونه محصولات فعالیت می کنند از قیمت آنواع آجرها اطلاع پیدا کنید.

قیمت آجر فشاری

 

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید