فروش انواع خاک مصالح

فروش انواع خاک مصالح :خاک رُس از فرسوده گردیدن سنگ‌های آذرین و دگرگون هست.مانند: فلدسپات‌ها، گرانیت‌ها و گنایس‌ها به ‌وجود می‌آید پس علاوه بر خاک رس، ماسه و لای نیز در خاک باقی می‌ماند. از میان علت‌های خاصیت چسبندگی خاک رس می‌توان به خرده دانه‌ها و پولکی شکل بودن آن‌ها اشاره میشه کرد.

دانه‌های با قطر بیشتر از 60 میکرون، به شکل کره‌ هست که با تماس دانه‌ها با هم نقطه‌ای هست، ولی دانه‌های کوچکتر از 60 میکرون به صورت سوزنی یا پولکی شکله و برخورد آن‌ها با یکدیگر به حالت سطحی هست که این برخورد نسبت به دانه‌های کره‌ای شکل، خیلی بیشتر و در حدود 100 برابر می‌باشد.

خاک رس‌های آبرفتی توسط آب، باد و یا در بستر یخچال‌ها جابه‌جا شده و ناخالصی‌هایی در طول مسیر به آن اضافه می‌شود که تغییر رنگ آن را به‌دنبال می اید.

فروش انواع خاک مصالح

 فروش انواع خاک مصالح

خاک رس‌ها با توجه به میزان ناخالصی‌هایشان طبقه‌بندی می‌شوند:

  • خاک‌ رس‌های پرمایه
  • خاک رس‌های میان‌مایه
  • خاک رس‌های کم‌مایه

طبیعتاً خاک‌ رس‌های کم‌مایه کمترین میزان ناخالصی را دارند.

از خاک رس به منظور ساخت سفال، ملات‌های گل آهک، گچ و خاک، گل و نیز کاه‌ گل مورد بهره گیری قرار میگیرد.

دلیل مصرف خاک رس در ملات گچ و خاک، ارزانی قیمت و کندگیر بودن آن هست. در ملات گل‌آهک و سفال، خاک رس با آهک ترکیب گردیده و پس از مدتی سیلیکات‌ها و آلومینات‌های کلسیم ایجاد خواهد شد. این ترکیب نیاز به هوا ندارد سپس ملات گل‌آهک و شفته در زمره‌ی ملات‌های آبی به شمار می‌آیند. میزان آب مکیدن خاک رس به نوع دانه‌ها و ریزی آن‌ها وابسته هست.

برای اطلاع از سایر محصولات این شرکت روی لینک کلیک کنید.

ویژگی‌ها و حدود مورد پذیرش:

خاک رس مصرفی در هر پروژه بایستی تا حد امکان خالص و عاری از مواد آلی، ریشه‌ی گیاهان و دیگر بقایای نباتی باشد. میزان سولفات‌ها در خاک رس برحسب SO3 نبایستی بیش از 5/0 درصد و میزان کلرورهای سدیم و پتاسیم آن نباید در مجموع بیشتر از 1/0 درصد باشد.

فروش انواع خاک مصالح

 فروش انواع خاک مصالح

2– خاکِ ‌چینی:

همانطور که به خاطر داریم ، خاک رس خالص به رنگ سفید هست. در صنعت سفال‌سازی به این خاک، خاک چینی گفته مشود. رنگ خاک ‌رس‌های معمولی در اثر مواد خارجی از قبیل اکسید آهن و گرافیت، سفید نیست.

3-مخلوط (دِج):

به خاکی که گونه های دانه‌های ریز و درشت و درصدی از خاک رس در آن وجود داشته باشد، مخلوط و یا دج گفته میشود.

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید