فروش آجر نما جوش: این آجر را با خاکی که در گرمای بیشتراز هزار درجه می‌ پزند و آن را بیشتر در کوره نگه می‌ دارند تا دانه‌ های خاک کمی عرق کرده و به هم بچسبند و آجر یک تکه شود. این آجر نبایست در گرمای کوره خمیر شود و باید تفاوت درجه عرق کردن و خمیر شدن خاک آجر جوش زیاد باشد. برای آنکه آجر کم عرق کند، به آن گداز آور می‌ زنند، که آن بیشتر اکسید آهن می باشد.

فروش آجر نما جوش

اکسید آهن گذشته از اینکه گدازآور می باشد، رنگ آجر جوشی را که در گرمای ۱۰۰۰تا ۱۲۰۰ درجه پخته را سرخ تا سیاه می‌ کند. رنگ بهی آجر جوش از کم بودن اکسید آهن و فراوانی آهک و باز ها می باشد. این آجر می بایست سخت باشد، لاشه نشود، ترد نباشد، ترک نداشته باشد، در مقابل ضربه پایداری کند و لب پر نشود، کم ساییده شود، زبر باشد، و جای ساییده شده آن نیز زبر بماند، سطح شکسته شده آن شیشه‌ ای نبوده، دانه‌ دانه و پر باشد، در مقابل یخبندان و جسم های شیمیایی دارای پایداری بالا باشد.

خصوصیات آجر نما جوش

آجر خاص در صنعت سفال پزی می باشد که در کشور های صنعتی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد از این آجر جهت نماسازی ساختمان‌ ها فرش کف پیاده روها پوشش بدنه و کف آبروها و مجراهای فاضلاب و تونل‌ ها و ساختن دودکش‌ ها فرش کف کارخانه‌ ها انبار های کشاورزی و سالن های دامداری پرورش طیور استخر های صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

تاب فشاری آجر جوش نبایست از 35N/mm2 پایین ترباشد. آجر جوشی ساختمانی نباید بیش از ۶٪ و آجر فرش بیش از ۴٪ وزنش آب جذب کند. وزن بخصوص آجر جوش باید بیش از ۱٫۹ باشد. آجر جوشی که به کار فرش کردن کف سواره رو و پیاده‌ رو می‌رود، باید تاب ضربه پذیری بالایی داشته باشد. خیلی کم ساییده شود، زبر بوده و پس از سایش زبر بماند. آجر جوش برای پوشش دیواره تونل‌ها و گنداب روها هم کاربرد دارد.

فروش آجر نما جوش

فرآیند تولید آجر نما جوش

هر نوع از مواد معدنی که در تولید آجر مورد استفاده قرار می گیرد، ویژگی های خاص شیمیایی و فیزیکی ایجاد می کند. آهک نیز به دلیل مشخصات خاص خود، جهت ساخت آجر جوش کاربرد دارد. به دلیل اینکه به این نوع آجر آهکی حرارت زیادی در مجاورت اتش داده می شود از این رو جذب آب پایین دارد به این دلیل برای استفاده در پی ساختمان بسیار مناسب است.

حتی برای سخت تر شدن آن می تواند پس از بخت اولیه و سرد شدن، دوباره آن را مورد پخت قرار داد که در نهایت به آن آجر دو جوش گفته می شود. زمانی که این آجر در پی ساختمان استفاده می شود، روی آن را با ماسه و آهک می پوشانند تا مقاومت آن در مقابل رطوبت افزایش یابد.

مزایای استفاده از آجر نما جوش

بافت صاف و صیقلی این آجر باعث خواهد شد که آب نتواند به درون آجر نفوذ کند؛ به همین خاضر مقاومت بیشتری در برابر مواد شیمیایی دارا می باشد. چنانچه دارای ضریب انبساط و انقباض متفاوتی با آجر باشد، سطح آن ترک بر میدار و ظاهر آن نا مناسب و ناخوشایند خواهد شد. چند نمونه از کاربرد های آجر جوش در زیباسازی نمای ساختمان و بالا بردن مقاومت آن در برابر فرسایش و هوازدگی است.

فروش آجر نما جوش

اهمیت استفاده از آجر نما جوش

آجر جوش مرغوب بیشتر از گونه های دیگر حرارت دیده در مجاورت آتش قرار داشته که در نهایت آن جذب آب را از دست خواهد دادد و در واقع آن را در پی یا در يله به کار میبرند. از این نوع آجر، دو جوش نیز وجود دارد که سخت تر از آجر جوش است.

فروش آجر نما جوش مرغوب در سراسر کشور

فروش آجر نما جوش: فروشگاه جمال مصالح با چندین سال سابقه در زمینه فروش انواع آجر به خصوص فروش آجر نما جوش مرغوب آمادگی خود را در زمینه فروش این محصولات به صورت عمده در سراسر کشور اعلام می کند. شما خریداران محترم جهت خرید و اطلاع از قیمت روز این محصولات می توانید از طریق شماره های موجود در زیر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش آجر نما جوش

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید