فروش آجر سنتی مرغوب: آجرها،از قدیمی ‌ترین انواع مصالح ساختمانی می باشند که برای ساختن دیوار از آن ها استفاده می‌شود. به طور سنتی، اصطلاح آجر به مجموعه ای متشکل از خشت گفته می‌شود.در حال حاضر با پیشرفت صنعت ساختمان ‌سازی از انواع خاک رس، شن، ماسه، آهک یا مواد بتونی استفاده می‌شود. آجر با استفاده از ملات به کار رفته در انواع سایز و شکل‌های مختلف قابل تولید است. تولید آجر در مناطق جغرافیایی مختلف و در دوره‌های زمانی مختلف متفاوت بوده است. در ایران باستان ساختمان‌های بزرگ و زیبایی با استفاده از آجر بنا شده است که هنوز هم پابرجا هستند.

فروش آجر سنتی مرغوب

فروش آجر سنتی مرغوب: در گذشته به منظور ایجاد سرپناه و حفظ انسان در برابر سرما و گرما در ساخت خانه از آجر سنتی استفاده می‌شود. آجر سنتی برگرفته از طبیعت می باشد و خواص بسیار زیادی دارند. حتی هنوز هم با وجود پیشرفت فراوان صنعت ساختمان ‌سازی آجر یکی از پرمصرف‌ ترین مصالح ساختمانی است. از آجر سنتی در نمای داخلی، نمای خارجی، کف، پله و … استفاده می‌شود.

انواع آجرهای سنتی

  • آجر لعابدار

  • آجر سنتی ماشینی

  • آجر سنتی قزاقی

فروش آجر سنتی مرغوب

آجر لعاب‌ دار:

آجر لعاب‌ دار همان آجر ساده می باشد که روی آن با یک لعاب کاشی پوشانده شده است. این نوع آجر برای ساخت نما به کار می‌رود. در گذشته به منظور جلوگیری از نفوذ آب و ایجاد نقش‌های مختلف با رنگ ‌بندی‌های متفاوت از لعاب استفاده می‌شود. آجرهای لعاب‌ دار از سایش و خوردگی آجر در برابر عوامل خطرزا محافظت می‌کردند. لعاب‌ دار کردن آجر باعث افزایش مقاومت آجر و مقاوم شدن در برابر لکه می‌شود. لعاب‌ دار کردن آجرهای سنتی نسوز نیز باعث افزایش مقاومت آجر در برابر یخ زدگی می‌شود.

از آجرهای لعابی اکثرا در ساخت نما و طراحی داخلی استفاده می‌شود. برای ساخت دیوارهای باربر از آجرهای لعاب‌ دار استفاده نمی‌شود. همان‌ طور که گفته شد آجر لعاب‌ دار علاوه بر زیبایی و تنوع باعث افزایش مقاومت نما در برابر هوازدگی و فرسایش می‌شود. در ایران معمولاً در ساخت مساجد و مکان‌های مذهبی، ساخت محراب، گنبد و سردرها از آجر لعاب‌ دار استفاده می‌شود.

آجر سنتی ماشینی

آجر ماشینی یا آجر سوراخ ‌دار بر روی سطح آن ها هشت یا 10 سوراخ ‌وجود دارد. معمولاً این آجرها با طول 22، عرض 11 و ارتفاع 5.5 سانتی‌ متری تولید می‌شود. قطر هر سوراخ آجر سنتی ماشینی نیز باید بین 1.5 تا 2 سانتی ‌متر باشد. دلیل وجودی این سوراخ‌های به نحوه تولید و ساخت آجرهای سنتی توسط ماشین برمی‌گردد. به منظور افزایش استحکام در سازه‌ها از آجر ماشینی استفاده می‌شود. آجر سنتی ماشینی برای دیوارچینی، دیوارهای باربر مناسب هستند.آجر سنتی ماشینی در دو رنگ قرمز و زرد تولیدمی شود و معمولا در ساخت نما از آن استفاده می‌شود.

ویژگی های آجر ماشینی:

  • آجر سنتی ماشینی به دلیل نفوذ بیشتر ملات در ساختار بدنه آن، ساختار محکم ‌تری نسبت به آجرهای دیگر دارد.
  • آجر ماشینی علاوه بر استحکام بیشتر وزن کمتری نسبت به آجر سنتی تولید شده به روش فشاری دارد.
  • در ساخت دیوارهای باربر می‌توان از آجر سنتی ماشینی استفاده کرد.
  • آجر ماشینی ضد اسید می باشد، در برابر زلزله نسبت به آجر فشاری مقاومت بیشتری دارد. همچنین در صورت وجود رطوبت آب کمتری را جذب می‌کند.

آجر سنتی قزاقی:

آجر قزاقی با استفاده از دست ساخته می‌شود. در این فرآیند خشت را در برابر نور مستقیم آفتاب خشک می‌ کنند. با پیشرفت علم امروزه آجرهای سنتی قزاقی در کوره پخته می‌شود تا هم در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند و هم بتوانند فشار بیشتری را تحمل کنند. این آجرها به صورت کاملاً دستی و در رنگ‌های زرد، پیازی، قرمز، اخرایی، آتشی و حنایی ساخته می‌شود.

از جمله اساسی ‌ترین ویژگی‌های آجر قزاقی می‌توان به نزدن شوره، رنگ ثابت، مقاومت در برابر آب و یخ زدگی اشاره کرد. این آجر نسبت به سایر آجرهای سنتی گران ‌تر می باشد ولی مزایای متعددی دارد. نگهداری آجر قزاقی راحت ‌تر می باشد چون نیاز به تمیز کردن یا رنگ کردن ندارد. این نوع آجرها در مقابل گرما و سرما عایق هستند.

فروش آجر سنتی مرغوب

خریداران آجر سنتی مرغوب به صورت عمده

فروش آجر سنتی مرغوب: خریداران عمده این آجرها در ساختمان سازی و بنا یازی های متفاوت در سطح کشور فعالیت دارند. آنها انواع این محصولات را به علت کارایی متفاوت خریداری و در فعالیت های خود استفاده می نمایند. فروش آجر سنتی مرغوب به صورت عمده در نمایندگی های فروش انجام می گیرد که دارای قیمت های تولیدی می باشند. خریداران به دنبال بهترین مارک آجر سنتی می باشند که کیفیت مورد انتظار را داشته باشند. تولید کنندگان این محصول با افزایش کیفیت محصولات خود، می کوشند بازار فروش این محصولات را در ایران داغ کرده و از واردات آن ها جلوگیری کنند.

فروش آجر سنتی مرغوب

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید