صادرات انواع آجر ساختمانی: آجر از مصالح ساختمانی است که به شکل صنعتی به عنوان جایگزین سنگ در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.آجر از تغییر وضعیت خشت به وجود می آید و در واقع یک نوع سنگ خشتی می باشد.آجر ساختمانی با دقت به مواد اولیه تشکیل دهنده،فرایند تولید،نوع و محل مصرف تقسیم بندی متنوعی را ایجاد می کند. با پیشرفت تکنولوژی ساخت آجر،کیفیت محصول با تنوع ابعاد و شکل ظاهری مختلف وارد عرصه صنعت ساختمان گردیده است.

صادرات انواع آجر ساختمانی

 تاریخچه‌ آجر در ایران

یکی از قدیمی ترین مصالح در صنعت ساختمان سازی آجر می باشد. قدمت آجر در ایران به 6000 هزار سال قبل  می رسد و در مناطقی مانند شوش و کاشان بقایای کوره های آجر پزی موجود است که قدمت این کوره های آجر پزی به 4000 هزار سال به قبل میلاد می رسد. آجر در زبان بلبلی به معنای معرب آگور فارسی می باشد که بر روی آن دستنوشته ها و قوانین  را می نوشته اند. در ایران بناه های متعددی از آجر ساخته شده است همانند طاق کسری ،گنبد کاووس ،مسجد جامع اصفهان و پل دختر و سد کبار. 

آجر ایرانی به مصر سپس به رم و اروپا و از اروپا به هندوستان و چین در قدیک رفته است. روس ها در ساخت قزاق خانه ها از آجری با ابعاد 20*10*5 استفاده نمودند و پس از آن این آجر به آجر قزاقی معروف گردید. در ایران پس از جنگ جهانی دوم روش های ساخت آجر به صورت صنعتی تبدیل گردید و ایرانیان انوع=اع آجر های توپر و سوراخ دار و سقفی تو خالی و بلوک دیواری را تولید نمودند.

صادرات انواع آجر ساختمانی

مواد تشکیل دهنده آجر ساختمان:

  • خاک رس که بیشتر از خاک رس آبرفتی استفاده می شود.
  •  ماسه که از تاثیر هوازدگی بر سنگ های فرسایشی به وجود می آید.
  • آهک که در خاک رس و ماسه وجود دارد و افزایش و کاهش آهک در رنگ آجر ساختمان تاثیر گزار می باشد
  • مواد سولفاتی که افزایش آن به ملات و آجر آسیب می رساند.
  • ترکیبات آهن که نقش گدازنده و باعث تغییر رنگ آجر به سمت رنگ قرمز می باشد.
  • ریشه گیاهان و نباتات که در خاک رس موجود می باشد و باعث پوکی آجر در مرحله پخت آجر در کوره آجر زی می شود بنابر این باید خاک رس مناسب و الک شده جهت تهیه آجر استفاده نمود.

صادرات انواع آجر ساختمانی

انواع آجر

آجر دارای انواع متفاوتی می باشد. البته بایستی توجه داشت که می توان انواع مختلف آجر را از لحاظ رنگ، ابعاد، جنس و سایر موارد بررسی کرد. با این حال، آجر را می توان به دو دسته زیر تقسیم بندی نمود:

  • آجرهای فشاری
  • آجرهای ماشینی

مقاومت آجر

آجرها باید از دو نظر مقاومت بسیار زیادی داشته باشند. مقاومت فشاری آجر که از اساسی ترین مولفه فنی آجر می باشد چرا که با توان باربری اچزای دیگر ساختمانی همانند ستون یا دیوار باربر در ارتباط است. و مقاومت فشاری آجر را به صورت عمود اندازه گیری و پایش می نمایند و جهت آزمایش مقاومت فشاری آجر بر اساس نوع استاندارد بین 5 تا 10 آجر مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت فشاری آجر به نوع مواد خام آجر ،دما و شرایط پخت آجر بستگی دارد. مقاومت سایشی آجر که به بیشتر جهت آجر های مورد استفاده در کفپوش ها اهمیت ها دارد و همانند مقاومت فشاری مقاومت سایشی آجر بستگی به مواد تشکیل دهنده آجر ،شرایط پخت و دمای پخت دارد.

صادرات انواع آجر ساختمانی درجه یک

صادرات انواع آجر ساختمانی: صادرات در همه ی کشور های جهان دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. چون که باعث بهبود و پیشرفت اقتصاد آن کشور خواهد شد. به طور تقریبی بیشتر کالا های موجود  در داخل ایران به واسطه کیفیت بسیار زیادی که دارند به مناطق دیگر جهان صادر می گردند. صادرات آجر ساختمانی مرغوب به کشور های خاورمیانه نیز بنا به درخواست آن منطقه ها صورت می گیرد. این امر توسط شرکت هایی که در این عرصه مشغول به کار و فعالیت می باشند انجام می پذیرد. نمونه های مختلفی از این کالا ها از طریق این مرکز ها انجام می شود.

صادرات انواع آجر ساختمانی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید