صادرات آجر فشاری: آجر ها از نظر روش تولید به دو دسته آجر فشاری و ماشینی تقسیم بندی می شوند که در این گزارش نوع آجر فشاری آن مورد توجه ماست. علت نام گذاری آجر فشاری این می باشد که در ابتدای تولید این نوع آجر خشت آن با دست زده می شد و با فشار دستی کارگران خشت زن ،گوشه های قالب به وسیله گل مخصوص پر می گردید. ابعاد این نوع آجر 5×10×20 و یا 5/5×11×22 سانتیمتر می باشد. آجر فشاری که برای کلیه کارهای ساختمانی مانند گره چینی، تاق ضربی، دیوارهای حمال، تیغه چینی و همچنین در سفت کاری و زیرکاری عملیات ساختمانی به کار می رود، به شبوه دستی ساخته می شود.

صادرات آجر فشاری

علت نام گذاری اجر فشاری:

برای اینکه بدانیم دلیل نام گذاری آجر فشاری چه می باشد باید به صورت مختصر شرح دهیم که آجرهای فشاری به صورت سنتی توسط نیروهای کاری (کارگران) به داخل قالب های مخصوص ریخته می شوند. در هنگام ریختن این مصالح فشار زیادی لازم است که کارگران وارد کنند و این فشار زیاد یکی از علت هایی می باشد که از این آجر به عنوان آجر فشاری یاد می شود.

تفاوت اصلی آجرهای فشاری و آجر های ماشینی

برای پاسخ دادن به این سوال که آجر فشاری با آجر ماشینی چه تفاوتی دارد می توان گفت که آجرهای فشاری توسط افراد (کارگران) به داخل قالب های مخصوص ریخته می شوند ولی این امر توسط ماشین های مخصوص نیز انجام می شود که به آجر حاصل از این عملیات ماشینی آجرهای ماشینی می گویند. میزان تردی و شکنندگی این آجرها به نسبت آجرهای فشاری که توسط افراد به داخل قالب ریخته می شود به میزان قابل توجهی بیشتر می باشد.

صادرات آجر فشاری

کاربردهای آجر فشاری

  • کرسی چینی (فونداسیون)، دیوارچینی طبقات زیر همکف، دیوار های باربر .
  • آجرفشاری خوب دارای عمر طولانی بوده و قابلیت بازیابی می باشد.
  • از آجرفشاری به دلیل قابلیت بازیابی، از مصالح دوست دار محیط زیست نام برده می شود.

استفاده از آجر فشاری در کرسی چینی

در کرسی چینی چند رج آجر را بر روی پی اصلی ساختمان قرار می دهند که علت اصلی این کار ایجاد یک اختلاف ارتفاع بین سطح داخلی ساختمان و سطح خارجی ساختمان می باشد که این سطح خارجی می تواند کوچه، خیابان و یا حتی حیاط ساختمان باشد. دیواری که موجب این اختلاف ارتفاع شده است را کرسی می گویند و به کل این عملیات کرسی چینی می گوییم. بهترین آجری که می توان در عملیات کرسی چینی از آن استفاده کرد آجر فشاری می باشد .

مشخصات فیزیکی آجر فشاری :

  • وزن مخصوص آجر فشاری : 1700 کیلوگرم بر مترمکعب
  • وزن یک عدد آجر : حدود 2 کیلوگرم
  • مقاومت فشاری آجر :
  • تعداد آجر در هر تن : حدود 450 الی 500 عدد

صادرات آجر فشاری

آیا آجرهای فشاری دوست دار محیط زیست هستند ؟

برای شناختن بیشتر از اینکه آجر فشاری موجود در بازار چیست باید گفت که آجرهای فشاری از مصالحی می باشند که ما آن را با عنوان مصالح دوست دار محیط زیست می شناسیم. چرا که این مصالح جز مصالحی هستند که می تواند بازیافت شود. متاسفانه باید گفت که زباله های ساختمانی از مهم ترین زباله هایی در کشور ما هستند که محیط زیست را تهدید می کنند. در نهایت دقت به بهره گیری از مصالحی که به اصطلاح دوست دار محیط زیست باشد امروزه بیش از هر زمان دیگری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد .

صادرات آجر فشاری ایران

صادرات آجر فشاری: آجر ایران به علت کیفیت بسیار مطلوبی که دارد از سایر کشور ها نیز خریداران زیادی را دارد. کشور های همسایه مثل عراق، پاکستان، افغانستان و غیره از نمونه کشور هایی هستند که بیشترین خرید و استفاده را از آجر های ایرانی می کنند.قیمت آجر فشاری صادراتی با آن هایی که در کشور به فروش می رسند متفاوت می باشد که در بسته بندی ها و شکل های مختلف صادر می شوند.

فروش آجر فشاری

صادرات آجر فشاری: خریداران آجر می توانند برای سفارش انواع آجرها به صورت بدون واسطه از مراکز معتبر و باکیفیت درجه یک از طریق گروه“جمال مصالح” اقدام نمایید.برای مشاوره در خرید و سفارشات خود می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.گروه ما تمام سفارشات شما را به سراسرکشور با بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت برای شما ارسال می کند.

صادرات آجر فشاری

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید