سفارش آجر نما نسوز ویژه: آجرها جز بهترین متریالی می باشند که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. آجر توسط پختن خشت با روش‌های مختلف تولید می‌شود. بهره گیری از آجر به زمان‌های بسیار دور برمی‌ گردد و در دوران باستان نیز متوجه خواص و استحکام آجرها شده بودند و از آن‌ها در موارد مختلفی از جمله ساخت و ساز معابد بزرگ، نوشتن احکام و قوانین دولتی و… مورد استفاده قرار می گرفت.

سفارش آجر نما نسوز ویژه

در حال حاضر به نظر می‌ رسد که از آجرها فقط برای تزیین محیط و ساختمان استفاده می‌ شود. به طور مثال، از آجرنما ها در طراحی ساختمان و زیباسازی محوطه استفاده می‌ شود. ممکن می باشد در دوران جدید از آجر به عنوان مصالح پایه‌ ای و اساسی ساخت و ساز استفاده نشود ولی آجرهایی وجود دارند که مصارف آن‌ها به چشم ما مردم معمولی نمی‌آید و به صورت تخصصی در محیط‌های تخصصی استفاده می‌ شوند و کاربردی عادی ندارند. از جمله این آجرها، آجرهای نسوز ویژه می باشند. در ادامه به بررسی بیشتر در مورد آجرهای نسوز ویژه خواهیم پرداخت.

آجر نسوز چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان طور که از نام این نوع آجر مشخص می باشد، میزان مقاومت آن در مقابل حرارت بسیار بالا می باشد و به صورت کلی استحکام بیشتری نسبت به آجرهای معمولی خواهد داشت. در تولید آجرهای نسوز از نوعی چینی یا سرامیک و خاک نسوز استفاده می‌ شود. آجرهای نسوز نسبت به آجرهای سفالی تراکم بیشتری دارند و درجه حرارت پخت آن‌ها حدود 1500 درجه سانتی‌گراد می باشد.

سفارش آجر نما نسوز ویژه

انواع آجر نسوز ویژه:

آجر نسوز ویژه اکسید کروم-کوروندوم

این نوع از آجر نسوز ویژه دارای 5 تا 10 درصد از اکسید کروم یک و دو می باشد که با 90 تا 95 درصد اکسید آلومینیوم مخلوط شده است. این نوع آجر نسوز در برابر مواد قلیایی مقاوم می باشند و همان طور که قبل تر گفته شد، از این آجر نسوز ویژه برای پوشش درونی کوره‌های ذوب کردن فلز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اساسی آن در کوره‌های بلند ذوب آهن می باشد.

آجر نسوز ویژه زیرکونیوم

این آجر نسوز ویژه از ترکیب سولفات زیرکونیوم طبیعی، مقدار کمی آلومین و کوارتز تولید می‌ شود. از آجر نسوز زیرکونیوم در ساخت کوره‌هایی که به حرارت بسیار بالایی نیاز دارند، استفاده می‌ شود. فلز زیرکونیوم یا Zr2O مقاومت بسیار بالایی در مقابل گرما دارد و به همین علت در کوره‌های ذوب آلومینیوم، کوره مخزن شیشه مذاب، راکتورهای اتمی، ساخت بوته‌ های ذوب فلزات و به شکل کلی در صنایع ذوب فولاد و فلز امورد استفاده قرار می گیرد.

آجر نسوز ویژه اکسید کروم

این آجر نسوز ویژه در صنعت شیشه‌ سازی کاربرد بسیار زیادی دارد. در تولید این نوع از آجر نسوز از 95 درصد اکسید کروم یا Cr2O3 استفاده می‌ شود و در ساخت کوره‌های تولید خمیر شیشه از این نوع استفاده می‌ شود.

سفارش آجر نما نسوز ویژه

آجر نسوز ویژه آلومینیومی

آجر نسوز ویژه آلومینیومی مرغوب دارای مقدار زیادی آلومین یا AL2O3 می باشد در دمای حدود 1500 درجه سانتی‌ گراد پخته می‌شود. در این آجر بیش از 70 درصد آلومین وجود دارد و این موضوع سبب بالا رفتن مقاومت آن در مقابل گرما و مواد قلیایی شده است. از این آجر در ساخت دیواره درونی کوره‌های سیمان و شیشه استفاده می‌شود.

آجر نسوز ویژه قلیایی

آجرهای نسوز قلیایی با کیفیت از ترکیب اکسید سیلیسیم با اکسید منیزیم تولید می‌ شوند. از این آجر نسوز ویژه برای پوشش دیواره درونی کوره‌های تولید فولاد، کوره‌های تولید سیمان، دیواره بالایی کوره‌های ذوب شیشه و صنایع غیرفلزی کاربرد دارد.

کاربرد های آجر نسوز ویژه چیست؟

سفارش آجر نما نسوز ویژه: امروزه انواع آجرهای نسوز در کارخانه‌ها و صنایع کاربرد فراوانی دارد و اکثرا برای پوشش جداره درونی کوره‌های ذوب کردن فلزات استفاده می‌شود؛ زیرا این آجرها حالتی ضد اکسید و ضد فلز دارند یعنی زنگ نمی‌زنند و در مقابل فلزات ذوب شده مقاوم می باشند.

یکی از انواع آجرهای نسوز، آجر نسوز ویژه می باشد. آجرهای نسوز ویژه انواع مختلفی دارند و با دقت به فلزی که در تولید و تهیه آن‌ها به کار رفته است، نام‌ گذاری شده‌اند. دلیل این که به آن‌ها اجرهای نسوز ویژه گفته می‌ شود همین کاربرد فلزات در ساخت آن‌ها می باشد.

سفارش آجر نما نسوز ویژه مرغوب و با قیمت پایین

سفارش آجر نما نسوز ویژه: سایت ما با هدف فروش اینترنتی مصالح ساختمانی مرغوب و با قیمت پایین برای مشتریان خود ایجاد شده است. سایت ما با چندین سال سابقه فعالیت مستقیم در ارائه انواع آجر،انواع پخش مصالح ساختمانی توانایی ارسال بهترین برندهای مصالح ساختمانی را در کمترین زمان ممکن و به قیمت عمده برای کلیه مصرف کنندگان و معماران عزیز دارا می باشد. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع آجر مرغوب و با قیمت پایین با ما در ارتباط باشید.

سفارش آجر نما نسوز ویژه

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید