خرید عمده آجر نما شاموتی: یکی از انواع آجر نما نسوز، آجر شاموتی می باشد که از اکسید سیلیسیوم و اکسید آلومینیوم تولید ‏می‌ شود.از این آجر استفاده های متفاوتی می شود و انواع مختلفی از آن وجود دارد‎.‎ ماده اصلی آجر شاموتی، خاک رس می باشد. بخشی از خاک رس تحت عملیات پیش‌ پخت قرار ‏می گیرد. این کار در کوره‌ ها انجام می شود. محصول این فرایند شاموت خواهد بود که خرد و دانه‌ بندی ‏می‌ شود. شاموت دانه‌ بندی شده، با مقدار مناسبی رس و آب مخلوط خواهد شد.

خرید عمده آجر نما شاموتی

آجر شاموتی دسته‌ ای مواد دیرگداز می باشد که از اکسید سیلیسیوم (SiO2) و اکسید آلومینیوم تشکیل شده است. این دسته از آجر های نما نسوز از رس‌ های پلاستیک دیرگداز و شاموت‌ هایی که از رس‌ های پخته تشکیل شده، تهیه می‌ شوند.

منظور از شاموت چیست؟

شاموت در لغت به معنی خرده آجر می باشد. این ترکیب دیرگداز عمدتا از دو اکسید اصلی آلومینا و سیلیس تشکیل شده است. بطور معمول مقدار آلومینا بین ۱۰ تا ۴۵ درصد وزنی خواهد بود که درصد آن نقش بسیار مهمی در تعیین خواص شاموت دارد. بدیهی می باشد که هر چه درصد آلومینا بیشتر شود، دیرگدازی هم افزایش خواهد یافت.

خرید عمده آجر نما شاموتی

بخش بزرگی از مواد مصرفی دیرگداز های شاموتی را خاک‌ های رسی مثل کائولن (۲H2O.Al2O3.2SiO2) و بالک‌ لی تشکیل می‌ دهند. خاک رس به علت خاصیت پلاستیسیته، استحکام خشک و پخت بالا، علاوه بر بهبود شکل‌ پذیری سبب افزایش استحکام قطعه پس از شکل‌ دهی می‌شود.

ویژگی های آجر نما شاموتی

از ویژگی های آجرهای نما نسوز نمای شاموتی استحکام فشاری بالا، مقاومت در مقابل باران های اسیدی، مقاومت بسیار بالا در مقابل خوردگی، سایش، نوسانات دمایی محیط و عدم شوره زدگی است. این خواص سبب شده به عنوان پرمصرف‌ ترین مصالح در صنعت ساختمان محسوب شود. زیبایی و الگوی حاصل از چیدمان آجر باعث شده به عنوان پوششی مقاوم و عایق گونه در نمای داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد.

ابعاد و اشکال آجر نما نسوز شاموتی

آجر نما شاموتی موارد مصرف بالایی دارد و به این علت می بایست در شکل و اندازه های زیادی ساخته شود. ولی به طور کلی باید گفت که آجر های نما نسوز در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد ساخته می شود. این آجر نسوز بیشتر در اشکال ذوذنقه، گوه ای، قوس دار و ال شکل تولید می شود. آجر نسوز ال شاموتی یکی از پرکاربرد ترین آن ها است.

فرآنید ساخت آجر نما شاموتی

نحوه ساخت آجر شاموتی مرغوب به این گونه می باشد که ابتدا اگریگیت را توسط خرد کردن و دانه بندی شاموت تهیه می شود و آن را با آب مخلوط می‌ کنند. پس از رسیدن به مخلوطی با پلاستیسیته مناسب آن را تحت پرس خلا قرار می‌ دهند. ممکن است در تولید این آجرها نیاز به چند مرحله پرس باشد و اگر ابعاد آجر بزرگ باشد از روش پرس خشک یا کوبیدن استفاده خواهد شد.

خرید عمده آجر نما شاموتی

آجر نسوز ال شاموتی چیست؟

آجر نسوز شاموتی باکیفیت یکی از آجر های نما نسوز است که از مواد کانی غیر فلزی ساخته شده است. این آجر ترکیبی از سیلیکا و آلومینا می باشد، به طوری که درصد بهره گیری از سیلیکا در آن بیشتر می باشد. ابتدا مواد اولیه آن در معادن استخراج شده و در کوره کلسینه دوار ریخته می شود. سپس در سرند های صفر تا سه میلی متر جداسازی می شود. سپس با خمیری که متشکل از مواد مختلف و کانی نسوز است ترکیب می شود.

کاربردهای آجر شاموتی

  • کوره های بلند ذوب آهن و دستگاه دمش آن
  • ریخته‌ گری فولاد
  • کوره‌ های ساخت آلیاژهای غیر آهنی
  • کوره‌ های کک‌ پزی و گازسوز
  • صنعت شیشه؛ مانند بلوک‌های کف تانک قلع در روش فلوت

خرید عمده آجر نما شاموتی با کیفیت بالا

خرید عمده آجر نما شاموتی: آجر شاموتی در بخش ساخت و ساز بیشتر در نمای خارجی به‌ صورت آجر پلاک استفاده می‌ شود ولی در دکور و دیزاین محیط‌ های داخلی نیز محصولی کاربردی می باشد. آجر نما شاموتی به علت اینکه تولید کننده های زیادی دارد، دارای قیمت های متفاوتی است، که با مراجعه به شماره های درج شده در زیر و تماس با ما قیمت فروش آن را بدست آورید. همچنین برای خرید عمده آجر نما شاموتی با کیفیت بالا نیز با ما در تماس باشید.

خرید عمده آجر نما شاموتی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید