خرید خاک آجر نما نسوز: کاربرد آجر به عنوان مصالح ساختمانی در ایران، قدمتی چند هزار ساله دارد، و با وجود گذشت قرن ها هنوز پرمصرف باقی مانده، و رنگ و فرم بی نظیر و بدیعی را به طبیعت بخشیده است. خاک نسوز اصطلاحی‌ می باشد که برای بعضی از خاک‌ های دیرگداز مورد استفاده قرار می گیرد و حداقل دماهای نزدیک ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند. آجر نما نسوز در اصل ساختاری از آجر می باشد که مقاومت دمایی بالایی داشته و‌ دمای پخت آن حدود ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد می باشد.

خرید خاک آجر نما نسوز

آجرهای نسوز باتوجه به نوع ماده استفاده شده در ترکیبات آنها، دارای انواع مختلفی می باشند و محدوده‌ های مختلف دمایی را می توانند تحمل کنند. مواد نسوز استفاده شده در ساخت آجرهای نسوز می بایست قابلیت حفظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مورد نظر را در درجه حرارت‌های بالا و شرایط محیطی داشته باشند. از آجر نسوز به علت مقاومت در مقابل حرارت‌، در شومینه‌ها و سایر مواردی که نیازمند کارکرد در درجه حرارت زیاد می باشد، نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا می دانید خاک نسوز چیست؟

خاک نسوز به خاک رس هایی گفته می شود، که میزان آلومینا در آن ها زیاد باشد، میزان آلومینا رس های نسوز از بیست و پنج درصد بیشتر می باشد و مقدار کمی از ناخالصی ها مانند: مواد قلیایی و اکسید های آهن در آنها دیده میشود. از خاک نسوز به شکل عمده برای ساخت آجر هاي نسوز، خاک کوره، تعمیرات کوره، شیشه، انواع سرامیک، انواع کوره ها، بلوك هایی با شکل های گوناگون، آجر هاي عايق، انواع ملات های نسوز، مواد خاص، مخلوط ها و سایر محصولات استفاده می شود.

خرید خاک آجر نما نسوز

مشخصات و ویژگی های خاک نسور

 • خاک نسوز حداقل دمای هزار و پانصد و پانزده درجه سانتی‌گراد را می تواند تحمل کند.
 • خاک نسوز حاوی ۲۳ تا ۳۴ درصد وزنی اکسید آلومینیوم، در حدود شصت درصد وزنی عنصر سیلیس و در حدود دوازده درصد وزنی مواد فرار می باشد، و نیز از آب زیادی تشکیل شده که در زمان پخت از خاک خارج خواهد شد.
 • خاک نسوز می‌تواند در حدود بیست و پنج درصد وزنی اکسید آهن و مقادیری از عناصر ،CaO، MgO، K۲O، Na۲O را داشته ‌باشد.
 • خاک های نسوز مرغوب تركيبات تک كاني دارند، عنصر كائولنيت نقش اساسی و بسیار مهمی در این خاک ها ايفا مي كند، و دارای ناخالصی های کوارتز و كربنات ها می باشند.

انواع خاک نسوز

 • آلومینو سیلیکاتی

 • آلومینی

 • زود گداز

 • دیرگداز

خرید خاک آجر نما نسوز

 

خاک های نسوز زود گداز اکثرا شامل موادی مانند: مونت موريولينت، هيدروسليت و نا خالصي هاي كوارتز، ميكا و كربنات می باشند. ميزان اكسيد آلومينيوم در آن ها پایین بوده، در حالي كه دارای اكسيد سيليسيم بالایی هستند.

خاک های نسوز ديرگداز، معمولا از هالو زيت، كائولنيت، مونو ترميت، هيدروسل و ناخالصي هاي كوارتز، فلدسپات تشکیل می شوند.

خاک نسوز در ایران:

امروزه ایران بزرگترین تولید کننده خاک نسوز در خاورمیانه می باشد، خاك هاي نسوز در معادن ایران دارای ناخالصی های زیاد تا چندین برابر حد مجاز می باشند.لذا از این خاك ها نمی توان به شکل خام برای تامین نیاز بازار داخلی و صنایع کشور به طور مستقیم استفاده نمود.

کابرد های خاک نسوز:

چند نمونه از موارد مصرف خاک نسوز:

 • در صنایع لعاب سازي، مقره سازي، چینی سازي و صنایع کاشی و سرامیک سازي
 • در کوره های ذوب، قالب سازی
 • در ساخت انواع چيني هاي بهداشتي و مصارف ساختماني
 • در كوره هاي ذوب آهن، كوره هاي حرارتي سراميكي،كوره هاي الكتريكي، انواع ديگ هاي بخار، مخزن های شيشه اي و در ساخت انواع شومينه

خرید خاک آجر نما نسوز باکیفیت و ارزان

خرید خاک آجر نما نسوز: به دلیل تنوع خاک های نسوز، برای انتخاب و خرید خاک آجر نما نسوز در ساخت و تولید محصولات مورد نظر، مواردی را باید در نظر داشته باشیم. اگر نا خالصی خاک های نسوز از کانی هاي بوکسیتی باشد، همین موضوع باعث افزایش مقدار آلومین و در نهایت باعث بالا رفتن آذرسنجی خاک می گردد. اگر ناخالصی ها از موادی نظیر: ترکیب های آهن و تیتانیوم باشد، این امر هم موجب کم شدن نقطه خمیری محصول ساخته شده از خاك نسوز می شود.از این رو برای خرید خاک آجر نما نسوز باکیفیت و ارزان و انواع آجر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

خرید خاک آجر نما نسوز

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید