خرید بهترین آجر نما لعابی: یکی از دیگر آجرهایی که در ایران مورد ساخت قرار می گیرد آجر لعابی می باشد و در این بخش به بررسی و پاسخ به این سوال که آجر لعابی چه نوع آجری می باشد؟ خواهیم پرداخت. این آجر مانند آجر های معمولی ساخته م یشود و از آن تنها در پوشش نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. روی سطح آن به وسیله لعاب پوشش داده می شود و کلمه لعاب اشاره به یک سطح بسیار نازک از جنس شیشه دارد که در یک سطح درجه حرارتی مشخصی شکل خواهد گرفت.

v

انجام یک سری اقدامات و ترکیب آن با ماده های دیگر موجب خواهد شد تا سطح شیشه ای را روی سطح خود نگه دارد. لعاب به شکل های مختلفی در بازار قابل دستیابی خواهد بود که در این بین می توان به انواع مات، شفاف، نرم، رنگی، بلوری، کدر، زبر و ساده اشاره نمود.

تاریخچه آجر لعابی

آجر لعابی و هنر لعاب کاری از گذشته در معماری ایرانی رایج بوده است. از مزایای لعاب افزایش مقاومت در مقابل عوامل فرسایشی و هوازدگی است، بافت صاف و صیقلی آن مانع از نفوذ آب به درون آجر می‌ شود و در مقابل عوامل شیمیایی خواهد شد. در ایران قدمت بهره گیری از این نوع آجر های نما ساختمانی به دوران هخامنشیان بر می گردد.

رنگ بندی آجر نما لعابی

از جمله رنگ های مرغوب برای آجرهای لعابی می توان به انواع رنگ های فیروزه ای، سبز، زرد، کرم و لاجوردی اشاره نمود که در این بین می توان رنگ های لاجوردی و فیروزه ای را به عنوان پر استفاده ترین رنگ های در بین این قبیل از آجرها اشاره نمود.

خرید بهترین آجر نما لعابی

لعاب چیست؟

در واقع رنگ و لعاب به پوشش درخشان و شفاف موجود بر روی سفال گفته می شود که زیبایی و درخشندگی بی نظیر را به سفال خواهد بخشید. استفاده از رنگ و لعاب در سفالگری علاوه بر ایجاد جذابیت و زیبایی، باعث افزایش استحکام و دوام سفال می شود و دارای انواع مختلفی از جمله براق یا مات، شفاف یا کدر، صاف و یا حتی بافت دار می باشد. نوع رنگ و لعاب بستگی با کیفیت به نوع فرمول آن و مواد تشکیل دهنده آن دارد، به همین علت با ترکیب مواد تشکیل دهنده لعاب به میزان های متفاوت، می توانید رنگ و لعاب جدیدی را ابداع نمایید.

انواع لعاب:

  • خمیر مصری 
  • لعاب سربی
  • لعاب آون چربن
  • لعاب های کریستالین
  • لعاب خاکستری
  • لعاب دوغابی
  • لعاب نمک و…

کاربرد آجر نما لعابی

اساسی ترین کاربرد این آجر در زیبا سازی نما و دیزاین قسمت هایی از داخلی ساختمان خواهد بود و در بخش هایی همچون دیوار های باربر از آجر های لعابی مورد استفاده قرار نمی گیرد. آجر های لعاب دار علاوه بر آن که زیبایی ویژه ای به نمای ساختمان می دهد، مقاومت نما را نیز در برابر هوازدگی و فرسایش بالا برده و مانع آسیب رساندن به نما خواهد شد.

خرید بهترین آجر نما لعابی

مزایای استفاده از آجر نما لعابی

همواره همه سازندگان به دنبال ایجاد نمایی منحصر به فرد برای نمای ساختمان خود هستند و با مطح شدن برخی از مصالح ساختمانی و بهره گیری اکثریت از آن ها سبب شده تا حدودی ایجاد این خواسته نا ممکن شود اما آجر لعابی تا حدودی دست سازندگان و معماران را باز کرده تا به ایده گرفتن از نمای سنتی به ایجاد طرح های منحصر به فردی بپردازد تا از این طریق بتوانید نمایی مخصوص به خود را خلق نمایند.

خرید بهترین آجر نما لعابی با قیمت مناسب در کشور

خرید بهترین آجر نما لعابی: با لعابدار کردن آجر مقاومت به یخ زدگی که یکی از اساسی ترین عوامل در بکارگیری آجر در مناطق اقلیمی مختلف است افزایش می یابد که این خود به علت نفوذ ناپذیر شدن سطح آجر می باشد. آجر لعابی به معماران این فرصت مناسب را در سراسر کشور می دهد تا بتوانند با بهره گیری از آزادی بیشتر در انتخاب رنگ، اندازه و سطح پرداخت، مفاهیم بخصوصی در طراحی معماری پیاده سازی کنند. برای خرید بهترین آجر نما لعابی با قیمت مناسب در کشور با ما تماس بگیرید.

خرید بهترین آجر نما لعابی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید