خرید انواع آجر ساختمانی: نیاز روزافزون بشر به آجر باعث شده است که با وجود گذشتن قرن ها از پیدایش این سازه؛ هنوز هم از اهمیت بالایی برخوردار باشد. خواص این محصول چنان منحصر به فرد بوده که از مراحل نخست تا پایان انجام پروژه ساختمانی جزو ضروری ترین مصالح به شمار می رود و نیز رنگ و ظاهر آجر موجب تلفیق سازه با طبیعت اطراف گردیده که در نوع خود بی نظیر می باشد.

خرید انواع آجر ساختمانی

شاید هیچ متریالی مثل آجر نتواند زمین و رنگ و بوی خاک را برای ما زنده و حاضر سازد. آجر نوعی مصالحی می باشد که در هر گوشه ی معماری سنتی ما دیده می شود و در هر مکان به فراخور موقعیت و کاربری، شکلی نو به خود گرفته است. حضور گرم آجر در معماری و طراحی داخلی نه تنها رنگ نباخته می باشد، بلکه در شکل و قالب های متنوع تری رخ نمایی می کند. به پاس داشت این مصالح باستانی که همواره برای ما یادآور خاک و طبیعت بوده است، امروز می خواهیم شما را اندکی بیشتر با آجر و قابلیت هایش آشنا کنیم.

تاریخچه آجر ساختمانی

ابعاد آجر به گونه ای می باشد که به راحتی در یکدیگر قفل و بست شده، این خاصیت کیفیت های مهندسی بیشماری از جمله در محل اتصال دو دیوار به یکدیگر به وجود می آورد. این ویژگی ها سبب شده که این مصالح به منظور اجرای دهانه های وسیع به صورت قوس، طاق و گنبد که از زمان قبل از ساسانیان در ایران رواج داشته است، کارایی منحصر به فردی داشته باشد.
همانطور که ذکر شد آجر امروزه نیز محبوبیت خود را از دست نداده می باشد، مثلا در پروژه ی خانه قانعی در اصفهان، بازسازی امروزی به سبک ایرانی که  قبلا به ان پرداخته شده، شما می بینید که آجر چه زیبا در هر گوشه ی آن جلوه گری می کند.

خرید انواع آجر ساختمانی

انواع آجر بر اساس جنس و کاربرد آن ها:

آجر لعابی :

آجر لعاب کاری شده سطحی صاف و صیقلی دارد که علاوه بر مقاومت بالا، زیبایی بی نظیری در ساختمان ایجاد می کند. این آجرها به علت ظاهر زیبا و صیقلی خود در دیزاین داخلی ساختمان و زیباسازی نما مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع بی شباهت به کاشی نیست.

آجر سفالی:

آجرهای سفالی سطحی یکنواخت و یکپارچه دارند و وزن آن ها سبک می باشد که این امر خود منجر به سبک سازی سازه می شود. این آجرها به میزان کم آب جذب می کنند، از این رو برای اتصال بهتر به ملات در سطح آنها ۸ تا ۱۰ سوراخ ایجاد شده است.

آجر نسوز :

آجر نسوز از نظر ساختاری با سایر آجرها متفاوت می باشد. مواد اولیه ساخت آجر نسوز شامل کانی ها و پوکه های معدنی نسوز است. ساختار مولکولی این نوع آجر منظم و مقاوم می باشد و در دماهای بالا متلاشی نمی شود. آجر نسوز خاصیت فیزیکی و شیمیایی خود را در درجه حرارت های بالا حفظ می کند و تحمل گرمایی آن بالاست و  قابلیت جذب آب ملات بالایی دارد. قیمت آجر نسوز به نسبت آجر معمولی بالاست ولی زیبایی و مقاومت آن نیز بالاتر است.

آجر ماسه آهکی :

ماده اصلی در ساخت آجر ماسه آهکی سیلیکات کلسیم می باشد. این نوع آجر تحت فشار و بخار تولید می شود و نباید از آن در مکان هایی که مواد اسیدی یا بازی قرار گرفته، استقاده شود. اصولاً از آجر ماسه آهکی در کرسی چینی و پی سازی استفاده می شود زیرا پس از آنکه خشک شد، انقباض پیدا نموده و نسبت به سایر آجرها آب بیشتری جذب می کند.

خرید انواع آجر ساختمانی

آجر ماشینی :

آجرهای ماشینی دارای ۸ الی ۱۰ سوراخ می باشند و فاصله بین سوراخ ها در هر بعد آجر از ۳۰ درصد طول همان بعد کمتر نیست. این سوراخ ها به این علت در آجر قرار می گیرند که ملات در آن ها نفوذ کند و دیوار ساخته شده با این آجرها مستحکم تر و مقاوم تر شود. آجرهای ماشینی شکننده می باشند و قابلیت تیشه کاری ندارند.

آجر فشاری :

آجر فشاری به صورت دست ساز ساخته می شود و اکثرا در مرحله زیرکاری و سفت کاری ساختمان قابل استفاده می باشد.

خرید انواع آجر ساختمانی با قیمت مناسب

خرید انواع آجر ساختمانی: امروزه دانستن نکات مهم در خرید انواع آجر ساختمانی مرغوب اهمیت زیادی دارد. به طور کلی آجرها به لحاظ کیفی در سه دسته درجه یک، دو و سه قرار می گیرند. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که بهره گیری از آجر با درجه کیفیت بالاتر شاید در ابتدا شما را با صرف هزینه زیاد تری مواجه کند اما در عوض دوام بالاتری دارد. جهت خرید انواع آجر ساختمانی مرغوب با قیمت مناسب با شماره های زیر تماس بگیرید.

خرید انواع آجر ساختمانی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید