خرید آجر گری: آجر گری نام عمومی برای مجموعه ای از آجرها می باشد که خشت آن با فشار در قالب جا داده میشود اما بطور معمول نوع دستی که گوشه های قالب با فشار دست و ابزار دستی پر میشود. این نوع آجر برای گری چینی، استفاده می شود.

قبلا از آجر گری یا فشاری در نقش دیوار های باربر ساختمان ها، طاق ضربی، دیوارهای حمال، جدا کننده ونیز به شکل آسیاب برای نماسازی به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گرفت،ولی به مرور زمان به دلیل وزن زیاد آن ونیز مرتفع شدن سازه ها کاربری آن از دیوار چینی به فونداسیون سازی تغییر پیدا کرد و به تبع آن میزان مصرف آن نیز کاهش یافت.

خرید آجر گری

مشخصات فنی آجر گری

آجرهایی که در هر پروژه از نظر ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند می بایست با نقشه ها و دستور کارها و مشخصات فنی خصوصی و سایر مدارک پیمان مطابقت داشته باشد و به تصویب دستگاه نظارت رسیده باشد. ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی اجرها و روش آزمایش آنها باید با استاندارد شماره ۷ مطابقت داشته باشد که مربوط به آجر رس می باشد. ابعاد آجر گری معمولا ۲۰ ۷۱ox سانتی متر است.

خرید آجر گری

ویژگی های آجر گری چیست؟

خرید آجر گری: این آجر مقاومت بالایی در مقابل تأثیرات تهاجمی محیطی دارد. در مقایسه با سایر آجرها نیز آجر گری از دوام و مقاومت فیزیکی بالا برخوردار می باشد. از نظر ظاهری، تا حدودی یادآور سنگ طبیعی می باشد و موجب می‌شود از آن در طراحی نمای ساختمان‌ها استفاده شود (بیشتر در خانه‌های روستایی). استحکام آجر فشاری توسط چگالی آن محاسبه می‌‌شود، که به طور متوسط ​​1600 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. هر سری از آجرهای توپر با یک شاخص مقاومتی خاص (M (n شناسایی می‌شوند، جایی که n قدرت آجر را نشان می‌دهد. بنابراین، مدل‌هایی با شاخص M-350 و M-400 از مناسب ترین مقاومت برخوردار هستند.

از آجرهای گری می‌توان جهت ساخت دیوارهای باربر در ساختمان های بنایی استفاده نمود. میزان جذب آب آجر فشاری نشان می‌دهد چه مقدار رطوبت را در مدت معینی می‌تواند جذب کند. برای این آجرها، این رقم بین 3-7٪ از کل حجم آن متغییر می باشد. این ویژگی به ما این امکان را می‌دهد تا با اطمینان بیشتر از آجر گری برای دکوراسیون خارجی نما در مناطقی با آب و هوای مرطوب و دریایی استفاده کنیم.

خرید آجر گری

کاربرد های آجر گری:

  • اساسی ترین کاربرد آجر گری میتوان در دیوار چینی و کرسی چینی پی ساختمان اشاره نمود. از این آجر برای دیوارهای باربر در ساختمان های بنایی نیز استفاده می شود.
  • آجر گری به علت جذب خوب ملات و مقاومت بالایی که در مقابل فشار دارد اکثرا جهت قالب بندی فونداسیون نیز استفاده می شود.
  • در زمان های قدیم از آجر گری برای ساخت سقف طاق ضربی به وفور استفاده می شد، ولی در حال حاضر به علت عملکرد سازه ای پایین و بالارفتن وزن ساختمان، استفاده از آجرهای فشاری کنار گذاشته شده است.
  • برای ساخت دیوار حیاط، دور تا دور ويلاها و خانه های حیاط دار از این آجر به شکل فراوان استفاده می شود.

خرید آجر گری با بالا ترین کیفیت

خرید آجر گری: آجرهای رسی فشاری، در بازار معمولا به نام “آجر گری” و نوع ماشینی و سوراخ دار آن به نام “اجر سفال” معروف می باشد و دارای ابعاد حدود ۲۰ × ۱۰ × ۵ سانتیمتر است که نوع آجر سفال آن سبکتر از آجرگری می باشد. در زمان خريد آجرها می بایست دقت داشته باشید که آجرها عاری از هر گونه معایب ظاهری مانند ترک خوردگی، شورهزدگی، لب پرندگی و نظایر آن مطابق سفارش شما باشد.

زوایای آجری که خریداری می کنید، می بایست قائم باشد و سطح آنها نیز صاف باشد و نیز آجر باید عاری از هر گونه قطعات آهک باشد تا پس از اجرای آن از بین نرود.

خرید آجر گری

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید