خرید آجر نما شیل صادراتی: در حقیقت از آجر در ساخت ساز و  برای ساخت بناها و دیوار ها و نیز از آجرنما برای ساخت نمای ساختمان استفاده می شود. اصلی ترین ماده تشکیل دهنده آجر خاک رس است ولی در ساخت آجر میتوان از مواد دیگری مانند آهک یا مواد بتنی استفاده نمود. تاریخچه ساخت و استفاده از آجر به قول بعضی از دانشمندان به 10000 هزار سال پیش نیز بر میگردد کلمه آجر یک کلمه بابلی اگور است که در واقع در گذشته به خشت هایی گفته می شد که بر روی آن ها قوانین را می نوشتند.

خرید آجر نما شیل صادراتی

آجر نما به چه آجرهایی گفته می شود؟

آجرنما دسته ای از انواع آجر هستند که برای زیباسازی نمای های داخلی و خارجی بنا به اصطلاح در نازک کاری بناها مورد استفاده قرار می گیرند. در زمان های قدیم بخصوص در سبک معماری رازی از آجر در ساختمان برای سفت کاری و نازک کاری بنا به شکل همزمان استفاده می شد که به جرات میتوان گفت یکی از سبک های بزرگ معماری جهان بشمار می رود.

در حال حاضر بهره گیری از چنین سبک آجر هایی در ساختمان امکان پذیر نمی باشد چرا که ساختار ساختمان سازی فعلی با گذشته تفاوت کرده است اما همچنان می توان گفت کرد نماکاری آجری یکی از بهترین ها در زمینه ی زیبا سازی بناهای مدرن، سنتی و… می باشند. آجر نما انواع مختلفی از جمله آجرنما شیل، ده سوراخ (ماشینی)، قزاقی، ختایی، رستیک، لعابی و.. دارد که امروزه در ساختمان های مدرن و نیز طراحی های سنتی به علت استحکام، مقاومت و همچنین زیبایی آجرهای نسوز بیشترین مشتری و مصرف را دارا می باشند.

خرید آجر نما شیل صادراتی

آجر شيل و ترکيبات سازنده آن

شيل نوعي سنگ رسوبي می باشد که اکثرا از دانه هاي ريز تشکيل شده است.شيل ها اکثرا ترکيبي از کاني هاي رسي و دانه هاي کوارتز می باشند و رس اساسی ترين جزء سازنده آنها است. رنگ شيل ها معمولاً خاکستري می باشد و ميزان ترکيبات سازنده شيل ها تعيين کننده رنگ آنها است. بطور مثال شيل هاي سياه حاوي ترکيبات کربن دار زیادی می باشند. وجود رنگ قرمز در آجر شيل ها به سبب وجود اکسيد آهن است.

محل تشکيل شيل ها و منابع آن در ايران

شيل ها در مکان هايي تشکيل مي شوند که سرعت حرکت آب آهسته باشد و رسوب گذاري به آسانی انجام ميشود. ازاین رو شيل ها را اکثرا مي توان در درياچه ها، دلتاي رودخانه ها و دشت هاي رسوبي پیدا نمود. شيل يکي از مهم ترين سنگ هاي سازندهاي سنگي ايران می باشد. گسترش واحدهاي شيلي تقريباً در تمام واحدهاي ساختاري کشور ديده مي شود. بيشترين گسترش واحدهاي شيلي در منطقه ي سنندج – سيرجان قرار دارند. ديگر واحدهاي ساختاري ايران که در آن شيل گسترش بسیار زیادی دارد عبارتند از منطقه البرز – آذربايجان و ايران مرکزي.

خرید آجر نما شیل صادراتی

مزایا و فواید استفاده از آجرنما شیل در ساختمان ها

بررسی ها و تحقیقات در زمینه انواع مصالح ساختمانی، بخصوص انواع آجرنما نشانگر این می باشد که آجرنما شیل دارای مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالا، مقاومت، دوام و پایداری عالی در مقابل فشار و ضربه، مقاومت حرارتی خوب و رفع رطوبت هستند. زمانی که ملات ساختمانی در آجرنما شیل به کار می رود، ملات ها وارد حفره های آجرها می شوند و پس از سخت شدن، موجب افزایش استحکام بنا می شوند.

میزان تولید آجر در تهران

خرید آجر نما شیل صادراتی: تولید آجر از گذشته به صورت دستی انجام می گردید که برای اولین بار در سال 1308 یکی از ایرانیان مقیم شوروی که به امور آجر پزی به وسیله کوره هوفمان آشنا بود به ایران بازگشت و در تبریز یک کوره هوفمان 24 قیصری را بنا کرد.در سال 1320 به طور کل 20 کوره هوفمان در تهران و حومه وجود داشت. امروزه در تهران 148واحد تولیدی آجر فشاری مشغول به فعالیت می باشند که بیشترین مکان تولید آجر به خیابان خاوران و جاده ساوه اختصاص دارد.

خرید آجر نما شیل صادراتی مرغوب در تهران

خرید آجر نما شیل صادراتی: امروزه بازار خرید و فروش آجر نما شیل در تهران و سایر شهرستان ها دارای طرفداران سیار زیادی می باشد. آجر نما نوعی مصالح ساختمانی می باشد که برای زیبایی نمای بیرون و درون ساختمان های مسکونی، تجاری، سازمانی و … مورد استفاده قرار می گیرد. بازار آجر نما شیل تهران یکی از بزرگ ترین بازارهای آجر کشور بشمار می رود. برای خرید آجر نما شیل صادراتی مرغوب در تهران و انواع آجر های نما راه های متفاوتی وجود دارد که در مقاله های بعدی در خصوص این روش ها و ویژگی های مربوط به این نوع مصالح پر طرفدار در صنعت ساختمان سازی بیشتر توضیح خواهیم داد.

خرید آجر نما شیل صادراتی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید