آجر لفتون صادراتی

خرید آجر لفتون صادراتی به صورت عمده

آجر لفتون
0

Warning: Undefined array key "file" in /home3/pnklaljc/public_html/wp-includes/media.php on line 1686

Warning: Undefined array key "file" in /home3/pnklaljc/public_html/wp-includes/media.php on line 1686

Warning: Undefined array key "file" in /home3/pnklaljc/public_html/wp-includes/media.php on line 1686

Warning: Undefined array key "file" in /home3/pnklaljc/public_html/wp-includes/media.php on line 1686

آجر لفتون صادراتی:آجر به عنوان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی از گذشته مورد استفاده بوده است و قدیمی‌ترین مصالح ساخته‌ی دست بشر به محسوب می شوند. مصرف آجر به عنوان مصالح ساختمانی در ایران سابقه باستانی دارد. آجرهای رسی اولین و پر استفاده ترین آنها است و قدمتی چند هزار ساله دارد. ابعاد آجر به گونه‌ای است که به راحتی در یکدیگر قفل و بست شده است. این ویژگی‌ها باعث شده که این مصالح به منظور اجرای دهانه‌های وسیع به صورت قوس، طاق و گنبد، کارایی منحصر به فردی داشته باشد.

آجر لفتون صادراتی

 

آجر لفتون چیست؟

آجر لفتون یا آجر ده سوراخ ( perforated brick ) به آجری گفته می گویند که به وسیله سوراخ های ایجاد شده در آن حدود ۲۵% از حجم آجر کم شده باشد .آجر لفتون از قبیل خاک رس، خاک شیل و خاک نسوز تهیه می شود. بیشتر تولید آجر لفتون با خاک رس است زیرا قیمت آجر لفتون شیل و نسوز بسیار بیشتر از قیمت آجر لفتون رسی است.

آجر لفتون به شکل های سه طرف نما و چهار طرف نما تولید می شود و می توان آن را بدون نیاز به نماسازی ، در ساخت دیوار های خارجی مورد استفاده قرار داد . دیوار ساخته شده با آجر لفتون هیچ تفاوتی با دیواری که به وسیله آجر نما رسی نما شده است نمی کند.
آجر لفتون صادراتی با رنگ های مختلفی در بازار موجود است. مانند آجر لفتون زرد، آجر لفتون قرمز ، آجر لفتون پر تقالی ، آجر لفتون گلبهی و آجر لفتون قهوه ای . که پر کاربرد ترین آن ها آجر لفتون زرد و قرمز است. به همین علت است که قیمت آجر لفتون زرد و قیمت آجر لفتون قرمز نسبت به انواع دیگر مناسب تر می باشد.

آجر لفتون دارای ۱۰ سوراخ می باشد که قطر هر سوراخ بین ۲ تا ۳ سانتی متر است. در آجر سه گل که دارای سه سوراخ است قطر هر سوراخ حدود ۴/۵ سانتی متر است.

آجر لفتون صادراتی

دلیل وجود سوراخ در آجر لفتون چیست ؟

آجرها اکثرا سنگین هستند.از این رو هزینه حمل آجر تا محل کارگاه ساختمانی مقدار قابل توجهی می شود . به صورتی که گاهاً هزینه حمل آجر لفتون از قیمت آجر لفتون درب کارخانه بیشتر می شود. به منظور کاستن از وزن آجر سوراخ هایی در آن ایجاد می کنند . به علاوه با ایجاد سوراخ ها مواد اولیه کمتری برای تولید آجر لفتون مصرف می شود .

آجر لفتون صادراتی مقاومت فشاری بالایی دارد. مخصوصاً در مقایسه با ملات ماسه سیمانی که در بین آجرها استفاده می شود. پس وجود سوراخ ها تأثیر چندانی بر ارزش سازه ای آن ها ندارد .به علاوه نقش آجر دیگر شبیه صده های پیش نیست که از آن ها در پی ساختمان و دیوارهای باربر به عنوان اجزای سازه ای اصلی استفاده شود . نقش سازه ای ساختمان دهه هاست بر عهده اسکلت بتنی یا فلزی ساختمان است .آجر در اکثر ساختمان های امروزی نقش پوسته و جدا کننده را ایفا می کند . از این رو مقاومت آجر موضوع چندان تأثیر گذاری در ساختمان های امروزی نیست. یکی از علت هایی که آجر سفال رواج یافت نیز همین موضوع می باشد.

آجر لفتون صادراتی

 

ساخت آجر لفتون

در ساخت آجر لفتون صادراتی،اول آجر با حرارت کم خشک می شود، سپس به شکل کامل پخته می شود . وجود سوراخ در آجر باعث می شود که آجر کاملاً خشک شود. همچنین در مرحله پخت بخش های مرکزی آجر نیز حرارت کافی ببینند. این موضوع در مقاومت و همگنی آجر لفتون بسیار تاثیرگذار است. به دلیل وجود سوراخ ها ،پخت یک دست آجر از ایجاد ترک در داخل آجر لفتون جلوگیری می کند. نبود ترک های ریز در داخل آجر سبب کاهش خاصیت انتقال آب توسط آجر به سطوح داخلی دیوارمی شود.

یکی دیگر از عت های وجود سوراخ در آجر لفتون این است که ، هنگامی که آجر بر روی ملات نرم فشرده می شود. ملات اندکی به داخل سوراخ ها نفوذ کرده و شکل آن ها را به خود می گیرد. این امر موجب چسبندگی بیشتر ملات و آجر می شود. مقاومت آجر در مقابل جا به جایی در اثر نیرو های جانبی وارد بر آن افزایش می یابد.

 

انواع آجر لفتون

  • با قالب کوچک (۵*۲۱*۱۰)
  • با قالب بزرگ (۷*۲۱*۱۰)
  • عراقی
  • سه طرف نما
  • چهار طرف نما

در استاندارد شماره ۷ مؤسسه استاندارد و بررسی های صنعتی ایران در مورد آجر لفتون صادراتی این سوراخ‌ها باید همه ی ضخامت آجر را طی کرده و سطح مقطع مجموع سوراخ‌ها نباید بیشتر از ۲۵ درصد سطح بزرگتر آجر باشد. فاصله سوراخ‌‌ها از لبه آجر و فاصله این سوراخ‌ها از یکدیگر در هر بعد آجر نباید کمتر از ۳۰ درصد طول همان بعد باشد.

رونق صادرات سفال و آجر

شاید برای شما عجیب باشد هنگامی که بسیاری از کالاها برای صادرات با مشکل مواجه شده اند آجر و سفال بتوانند رونق خوبی در بخش صادرات در گستره ای از اربیل در اقلیم کردستان عراق تا آجارستان در جنوب غرب گرجستان داشته باشند. آن هم کالایی که در دو سه سال گذشته تنها رکود بازار داخلی و تعطیلی تولیدکنندگان را با خود یدک می کشید.در نمایشگاه صنعت ساختمان سال 1397 شرکتی مشارکت داشته که آجرنمای محصول ترکیه را به قیمت خوبی عرضه می کرد. کشوری که زمانی آجرهای سنتی خاص ترکیه را آن هم مقدار اندک تولید می کرد اکنون به واردکننده این محصول به صورت صنعتی تبدیل شده است.

آجر لفتون صادراتی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید