آجر قزاقی یکی از قدیمی ترین آجر های سنتی در ایران می باشد . حکایت آجر قزاقی از این قرار هست که در زمان ورود قزاق ها به ایران ، قزاق ها سربازخانه هایشان را با نوعی آجر با ابعاد 5*10*20 می ساختند و بعد از آن این آجرها به آجر قزاقی معروف شد . این نوع آجر در تاریخ به زمان ساسانیان بر می گردد که در بناهای تاریخی خود مانند طاق کسری ، پلهای دختر ، مسجد جامع اصفهان و یزد استفاده می کردند .

آجر قزاقی به صورت کاملا دستی و سنتی دردست می شود و رنگ و بوی طبیعی و حس طبیعی بودن بیشتری  دارد  . همانگونه که از هزاران سال پیش تا کنون آجر قزاقی به همین شکل درست می شده است و امروزه برای ساختمان های مدرن و باغ ها و  ویلاهای شیک از آجر قزاقی استفاده می کنند .

برای خرید آجر قزاقی به رنگ های آن توجه کنید زیرا در رنگ های پوسته پیازی ، قرمز ، اخرایی ، آتشی و حنایی ساخته می شود .

 طریقه ساخت و خرید آجر قزاقی

آجر قزاقی به دو روش ساخته می شود :

روش اول ساخت آجر قزاقی به صورت دستی و کاملا سنتی که در این روش ابتدا خاک نسوز با مواد عالی که طبیعی هستند مخلوط می شود و برای رنگ دهی داخل و بیرون  آجر مانند آجر نسوز از خاک مخصوص استفاده می کنند و سپس با مقداری آب مخلوط می شود تا گل آجر قزاقی به دست بیاید . وقتی آجر به این مرحله رسید گل درون قالب های مخصوص ریخته می شود و با دستگاهی عمل فشرده سازی گل انجام می شود . در انتها برای دوام و ماندگاری آجر با همان طول عمر بیشتر و رنگ دهی بهتر در کوره های با درجه حرارت بالا به مدت چندین ساعت قرار می دهند تا آجر به صورت ستی پخته شود .

روش دوم ساخت آجر قزاقی به شکل اتوماتیک و توسط دستگاههای پیشرفته و به روز اروپایی با تجهیزات کوره ای بسیار بالا تولید می شود . در این روش تمامی مراحل با دستگاه و به صورت اتوماتیک انجام می شود تا آجر پخته و درجه یک را ایجاد کند و تحویل مشتری دهد .

آجرهای قزاقی به چند دسته تقسیم می شوند؟

آجر قزاقی بر اساس رنگ و نوع کاربرد آن به دسته های مختلفی تقسیم می شود که عبارتند از :

  • پلاک قزاقی کامل و نیمه
  • آجرنما قزاقی پلاک ساده
  • آجرقزاقی پلاک رستیک
  • آجز قزاقی کف فرش
  • آجر ال قزاقی

هنگام خرید آجر قزاقی به چه نکاتی باید دقت کرد ؟

موقع  خرید آجر قزاقی به رنگ آن بسیار دقت کنید زیرا دارای رنگ های متنوعی می باشد از جمله :

آجر قزاقی اخرایی یا قرمز رنگ 

گلبهی یا پوست پیازی

قزاقی زرد رنگ 

آجر قزاقی نخودی رنگ 

به علت اینکه در تولید آجر قزاقی از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نشده است و تماما رنگ ها طبیعی می باشد مورد استقبال خوب افراد قرار می گیرد.

 

 

استفاده از آجر قزاقی برای نمای بیرونی ساختمان

برای ایجاد یک نمای ماندگار و با اصالت بهترین پیشنهاد بازرگانی جمال نما به شما دوست عزیز استفاده از آجر قزاقی می باشد. این محصول چنان زیبا و چشم نواز می باشد که اکثرا در مناطق شمالی شهر از آن استفاده می کنند و نمای زیبایی به ساختمان خود می دهند .

گاهی وقتها ممکن است نگران شوره زدن آجر باشید که بازرگانی جمال نما این نگرانی را برطرف کرده است و با تولید و فروش محلول ضد شوره نانو باعث شده تا رضایت مشتریان محترم حاصل شود و نمای ماندگارتر و زیباتری را داشته باشند در این خصوص حتما با مشاورین ما در تماس باشید .

 

 

 

 

 

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید