خرید آجر فشاری: امروزه کمتر کسی می باشد که در صنعت ساختمان سازی آجر فشاری (آجر گری یا توپر) را نشناسد. این آجر از خشت (خاک رس و آب) تولید می‌ شود و به دلعلت ل مشخصات مکانیکی و شیمیایی متمایزش، یکی از پراستفاده‌ ترین مصالح ساختمانی می باشد. با اینکه در حال حاضر به نسبت گذشته از محبوبیتش کاسته شده است، اما آجر فشاری همچنان به عنوان قالب‌ بندی فونداسیون مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این آجر به علت آنکه با فشار دست کارگران در قالب ساخته می‌ شود، به این نام شهرت پیدا کرد. برای بیشتر شناختن این آجر با ما همراه باشید.

خرید آجر فشاری

خصوصیات آجر فشاری

آجر فشاری آجری می باشد کخ خشت آن با دست زده مي‌ شود و با فشار دستي کارگران خشت زن گوشه‌ هاي قالب به توسط گل مخصوص پر مي‌ شوند. اين نوع آجر براي کليه کارهاي ساختماني مثل گري چيني، طاق ضربي، ديوارهاي حمال و تيغه چيني مناسب می باشد. آجرفشاری اکثرا با دست قالب زده و در کوره ‌های محلی پخته می‌ شوند لذا ابعاد آن ها با دقت به تجارب زیادی که در طی زمان‌های طولانی به دست آمده در حد ۵/۵×۱۰×۲۲ تثبیت شده است.

ویژگی‌های آجر فشاری

  • قابلیت هدایت حرارتی باعث شده است در حال حاضر آجر گری در ساخت خانه‌ های مسکونی در مکان‌ هایی با آب و هوای سرد خیلی کم استفاده شود. این آجر دارای شاخص هدایت حرارتی مقابل و کمتر از ۰/۴۳ می باشد.
  • مقاومت در مقابل سرمازدگی آجر گری با شاخص (F (n نشان داده می‌ شود، در جایی که n تعداد چرخه انجمادی می باشد که آجر می‌ تواند بدون از بین رفتن کیفیت اصلی خود را حفظ کند. این شاخص تا حد زیادی تحت تأثیر تخلخل آجر قرار دارد که در اکثر اصلاحات از ۷ تا ۸٪ متغیر خواهد بود.
  • این آجر مقاومت بالایی در مقابل تأثیرات تهاجمی محیطی دارد. در مقایسه با دیگر آجرها نیز آجر گری از دوام و مقاومت فیزیکی بالایی دارد. از لحاظ ظاهری، تا حدودی یادآور سنگ طبیعی می باشد و سبب می‌ شود از آن در طراحی نمای ساختمان‌ ها استفاده گردد (اغلب در خانه‌ های روستایی مورد استفاده قرار می گیرد).
خرید آجر فشاری

تفاوت آجر فشاری و آجر ماشینی چیست ؟

برای پاسخ دادن به این سوال که آجر فشاری با آجر ماشینی چه تفاوتی دارد می بایست بگوییم که آجرهای فشاری توسط افراد به داخل قالب های مخصوص ریخته می شوند ولی این موضوع به وسیله ماشین های مخصوص نیز انجام می شود که به آجر حاصل از این عملیات ماشینی آجرهای ماشینی گفته می شود. میزان تردی و شکنندگی این آجرها به نسبت آجرهای فشاری که به وسیله افراد به داخل قالب ریخته شده و به میزان قابل توجهی بیشتر می باشد.

معایب و مزایای استفاده از آجر های فشاری

آجرهای فشاری دارای مقاومت فشاری بالا و نیز عمر بالایی می باشند. این آجرها قابلیت بازیافت نیز دارند و نیز دارای قیمت ارزانی می باشند و دسترسی به آن نسبت به موقعیت قرار گیری پروژه آسان می باشد. اما باید دانست که متاسفاته این نوع از آجرها وزن زیادی دارند و در پروژه هایی که نیاز به کم کردن وزن کلی ساختمان می باشد نمی توان از این نوع آجر استفاده نمود. از معایب دیگر این نوع آجر می توان به آسیب پذیری آن در مقابل عوامل مختلف آسیب رسان اشاره نمود.

خرید آجر فشاری

استفاده از آجر فشاری در کرسی چینی

امروزه می دانیم که در کرسی چینی چند رج آجر را بر روی پی اصلی ساختمان قرار می دهند که علت اصلی این کار ایجاد یک اختلاف ارتفاع بین سطح داخلی ساختمان و سطح خارجی ساختمان می باشد که این سطح خارجی می تواند کوچه، خیابان و یا حتی حیاط ساختمان باشد. دیواری که باعث این اختلاف ارتفاع شده است را کرسی می گویند و به کل این عملیات کرسی چینی گفته می شود. آجری که در عملیات ساخت کرسی چینی آجر مورد استفاده قرار می گیرد آجر فشاری مرغوب می باشد.

خرید آجر فشاری با بالا ترین کیفیت

خرید آجر فشاری: آجرهای فشاری را می بایست به عنوان قدیمی‌ ترین نوع مصالح ساختمانی نام برد و اگر در بازار برای خرید آن اقدام کرده باشید حتما متوجه برندهای دیگری چون آجر گری و آجرزبره نیز خواهید شد که این دو نیز به عنوان نام‌ های دیگر این نوع آجر در بازرا شناخته شده اند. همانطور که در ابتدا نیز گفته شد از این نوع آجر برای دیوارهای باربری، کرسی چینی و طاق استفاده می شود و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آن خاک رس می‌ باشد. خریداران محترم این آجر ها می توانند جهت اطلاع از قیمت و خرید آجر فشاری با ما تماس حاصل نمایند.

خرید آجر فشاری

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید