خرید آجر سفال مرغوب: این نوع از آجرها از نظر ساخت، شکل، رنگ و مشخصات فنی در نتیجه دقت تهیه‌ می‌ شوند و بسته به شکل آن ها در نقاط مختلف ساختمان استفاده می‌ شوند. به آجرهای سفالی بلوک سفالی نیز گفته می ‌شود. آجر های سفال خود به دو دسته دیواری و سقفی تقسیم می شوند. آجر سفال دیواری در ضخامت های ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ تولید می شوند. البته برخی از کارخانه ها ابعاد مخصوص به خود را داشته و همه ابعاد ذکر شده را تولید نمی‌ کنند. آجر سفال، معمولاً دارای طول و عرض ۲۰ سانتیمتر می باشند.

خرید آجر سفال مرغوب

آجر های سفال در دو مدل درجه یک و درجه دو تولید می شوند. سفال های درجه یک دارای کیفیت بهتری نسبت به سفال درجه دو می باشند. سفال های درجه یک سبک تر می باشند، که در سبک سازی ساختمان اثر بسزایی دارند و همچنین دارای ترک و شکستگی کمتری هستند و ابعاد آن به سایز واقعی نزدیک تر می باشد.

روش های ساخت آجر سفال

  • آجر قالبی کارآمد ترین و کم هزینه ترین روش می باشد، از این رو آجر قالبی از نظر خرید آجر سفال کمترین هزینه را در برخواهد داشت.
  • آجر های دست ساز سفالی توسط اشخاص انجام می شود با این صورت که گل سفال در قالب های ریخته و بعد خشک می شوند و ویژگی های دیگر آجر می توان با استفاده از روش های مختلفی ایجاد شود.
  • آجر سفال صنعتی از لحاظ رنگ شبیه آجر سفال دستی می باشد با این تفاوت که ویژگی های ظاهری در طرح نمایان است. تولید کنندگان از مواد دیگری برای ساخت آجر استفاده می کنند ولی ماده اصلی آجر واقعی خاک رس می باشد.
خرید آجر سفال مرغوب

انواع آجرهای سفالی

آجرسفال تیغه ۱۵ سانتی درجه یک

وزن تقریبی آجرسفال تیغه ۱۵ سانتی، ۳ کیلوگرم می باشد. آجرسفال ۱۵ به علت ضخامت بیشتر، عایق بهتری نسبت به سایر سفال ها با ضخامت کمتر می باشد.

آجرسفال تیغه ۱۰ سانتی درجه یک

همانطور که گفته شد آجرسفال های درجه یک دارای کیفیت مناسب می باشند، ابعاد آن ها نزدیک تر به ابعاد واقعی، و وزن آن ها سبک تر است. وزن تقریبی آجر های سفال تیغه ۱۰ درجه یک، ۲ کیلوگرم می باشد.

آجرسفال تیغه ۱۵ سانتی درجه دو

آجر سفال های درجه دو به طور معمول دارای کیفیت پایین تری نسبت به سفال های درجه یک دارا می باشد، لایه های آن ضخیم تر، معمولا دارای ترک و خراش بیشتر است و وزن بیشتری دارند. در مکان هایی که سبک سازی ساختمان مد نظر باشد پیشنهاد می شود از سفال درجه یک استفاده شود. آجر سفال درجه دو کمتر به سایز واقعی نزدیک است و حدود ۱ الی ۲ سانتی متر اختلاف بین سایز واقعی و اسمی آن وجود دارد. آجر سفال درجه دو از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه است.

خرید آجر سفال مرغوب

مزایا و معایب آجر سفال

خرید آجر سفال مرغوب: یکی از علت اساسی که سازندگان بهره گیری از آجر سفال را به بلوک های سیمانی و هبلکس و… ترجیح می دهند، ارزان بودن آن می باشد. قیمت پایین این مصالح ساختمانی اصلی ترین مزیت بلوک سفالی می باشد. از دیگر مزایای بلوک سفالی یا آجر سفال می توان مقاوم بودن در مقابل آتش، عایق بودن، استحکام کافی و اتصال مناسب به سازه های فلزی و بتنی را نام برد. آجرسفال معایبی هم دارد که از مهمترین آنها امکان بروز ترک در سطح گچ، وزن سنگین بلوک ها، هنگام اجرای طولانی و نیاز به لایه ضخیم تر گچ و خاک می باشد.

خرید آجر سفال مرغوب و با مناسب ترین قیمت

خرید آجر سفال مرغوب: مصرف کنندگان محترم این آجر ها باید در زمان خرید دقت کنند که این محصول با دو کیفیت درجه دو و درجه یک در بازار موجود است. اگر در مناطق مرطوب و پر باران زندگی می کنید به هیچ عنوان بهره گیری از نوع درجه دو توصیه نمی شود. محصولات درجه دو در تماس با آب به سرعت شوره می زنند. محصولات درجه دو دارای ابعاد کامل نمی باشند که با وجود قیمت کمتر برای مصرف کننده به صرفه نیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خرید آجر سفال مرغوب

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید