آجرنسوزشاموتی کوره که از ماده شاموت تشکیل شده است و در اصل اصلی ترین ماده آجرنسوز شاموتی می باشد که در انگلیسی به نام Chamotte refractory brick نامگذاری شده است . این نوع آجر نسوز از چند نوع ماده معدنی و فلزی که دارای اکسید آلومینیوم با فرمول شیمیایی AL2O3و سلیس SIO2 هست تشکیل شده است .

درکل اگر بخواهیم مواد کامل تشکیل دهنده آجرنسوز شاموتی را بگوییم عبارتند از : سه درصد TIO2 و مقدار کمی اکسید منیزیم و تقریبا 2/5 تا 3 درصد اکسید آهن ، اکسید پتاسیم و سدیم می باشد .

کاربردهای آجر شاموتی :

آجرهای نسوز شاموتی به علت مقاومت بالایی که می توانند در برابر حرارت و گرما تحمل کنند کاربردهای فراوانی دارند . از این نمونه آجر در سقف و دیوارهای کوره و یا پیش گرم کوره های گوناگون استفاده می شود .

در خصوص آجرنسوز شاموتی این موضوع را باید مد نظر داشت که این نوع آجر هم مانند آجرهای دیگر در ابعاد مختلف تولید می شوند و از پرفروش ترین سایزهای آجرکوره می توان ابعاد NF2 , NF1 و آجر کف با سایزهای مختلف و آجر کوره دوار یا آجر دهنه و آجر کونیک را نام برد .

موارد استفاده آجرنسوز شاموتی :

آجرنسوز شاموتی کوره در پوشش دیوار داخلی کوره ها ، دستگاه های ریخته گری فولاد ، دستگاه دمش کوره بلند ، کوره های پخت کک ، صنعت شیشه و فلزات ذوب غیر آهنی کاربرد فراوانی دارند .
همچنین آجرنسوز شاموتی به دلیل دیرگدازی واینکه درجه حرارت بالایی را تحمل می کند در موارد زیادی همچون موارد زیر استفاده می شود :

-صنایع ذوب کردن شیشه و شیشه گری
– کوره های ذوب کردن فلزات
– کوره های آجرپزی
– صنایع ریخته گری فولاد و آهن
-کوره های ذغال سازی
– در داخل باربیکیو و شومینه
– کوره های گچ و آهک

آجر نسوز شاموتی چگونه تولید می شود ؟

ماده ی اصلی این نوع آجر رس می باشد که بخشی از رس باید حتما پخته شود و این کار در دمای 1200 تا 1500 درجه سانتیگراد انجام می شود . همچنین پخت این نوع آجر باید حتما در کوره های قایم ، تونلی یا دوار انجام شود .

نحوه سفارش و خرید آجر نسوز شاموتی چگونه است ؟

برای اطلاع از قیمت لحظه ای و بروز آجرنسوزشاموتی کوره فقط کافیست با شماره 09136813055 ارتباط بگیرید و هم در زمینه ساخت کوره به صورت تخصصی مشاوره بگیرید و هم در زمینه انتخاب نوع آجر نسوز شاموتی و ملات کاربرده شده برای آن و تعداد قالبی که لازم دارید مشاوره رایگان دریافت کنید

 

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید