خاک آجر نسوز چه ویژگی هایی دارد؟

خاک آجر
0

برای این که با خاک آجر نسوز بیشتر آشنا شویم باید بدانیم که چه موادی در این نوع خاک بکار رفته است . خاک آجر نسوز عبارت است از :

  • انواع بالکی ها
  • کایولن
  • فلدسپات ها

بالکی ها : از نوع رس های ثانویه هستند . رس های ثانویه رس هایی هستند که بعد از پیدا شدن جمع آوری می شوند و به محل هایی برای انباشته شدن هدایت می شوند . اکثر رس های به جز کایولن جز گروه رس های ثانویه قرار می گیرند . نام بالکی ربطی به نوع ساخت این خاکها ندارد بلکه روش استخراج این خاکها به دوران گذشته بر می گردد. در آن دوران این خاکها به صورت قطعه های مربعی حدود 25 سانتیمتر و به وزن حدود 15کیلوگرم استخراج می شدند .
کایولن : این خاک جزء رس های اولیه حساب می شوند . یعنی خاک رسی که در همان محل پیدایش خود باقی می ماند . کایولن به معنی کوه مرتفع می باشد و معمولا دانه های درشت دارند و پلاستیسیته کمتری دارندولی خالصی بیشتری دارا می باشند . بخاطر همین بعد از پخت رنگ انها سفید می شود .

چرا باید بهترین خاک آجر را خریداری کرد؟

خاک آجر باید مرغوب باشد تا در مرحله پخت آجرهای باکیفیت مرغوب استخراج شود و همچنین باعث ترک خوردگی آجر یا پوکی بیش از حد آن نشود . قبل از این که آجر پخت شود خاک آن توسط آزمایش های متفاوتی مورد تحقیق قرار می گیرد و بعد از بررسی های متعدد و سلامت خاک می توان وارد مرحله پخت آجر شد . برای این که بتوانید خاک خوب تهیه کنید کافیست تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا از شرایط بهره مندی از امکان فروش ویژه اطلاع پیدا کنید .

موقع خرید دقت به کیفیت این خاک ها می تواند طوری باشد که فروشندگان را به جایگاه بهتری برساند؛ زیرا می توان درک کرد که برای تولید خاک اجر به تلاش و همت های بسیاری صرف شده است. در واقع تولید کنندگان در کشور می باشند که توانسته اند حجم بسیار زیادی از صادرات را سبب شوند. بازارهای داخلی نیز نسبت به این خاک ها در انواع مختلف بی نیاز هستند و این می تواند حاصل تولید زیاد این خاک ها توسط تولیدکنندگان باشد.

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید