کاربرد آجرنسوزکوره صنعتی در ایران

آجرنسوزکوره صنعتی یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین محصولات برای ساخت کوره های صنعتی می باشد که در صنایعی مانند سیمان ، مس ،سرب ، شیشه و … استفاده می گردد . از آجرهای نسوز کوره صنعتی یه دلیل مقاومت حرارتی بالایی که تحمل می کنند برای قسمت داخل کوره مورد استفاده قرار می گیرد .

از مهمترین ویژگی آجرنسوزکوره صنعتی می توان به مقاومت بالای آن در برابر حرارت اشاره کرد . این نوع آجرها با توجه به درجه حرارتی که تحمل می کنند به آجرهای نسوز شاموتی ، آجرآلومین با آلما 60 ، آجرآلما70 ، آجرآلما80 ، آجر منیزیتی و آجر سبک عایق حرارتی نام برد .

هدف از تولید آجرنسوزکوره صنعتی این است که گرمای بدست آمده از سوزاندن سوخت در کوره به حداقل برسد و از اتلاف حرارات در کوره جلوگیری شود بنابراین آجرنسوزکوره صنعتی باید حتما با درجه حرارت و مقاومت بسیار بالایی ساخته شود که بتواند این میزان گرما را تحمل کند و دچار شکنندگی و آسیب دیدن نشود .

همچنین مواد نسوز مورد استفاده شده در تولید آجر نیز در مقاومت آن بسیار مهم هستند .

آجرنسوزکوره صنعتی از مواد غیر فلزی و در دماهای بسیار بالا استفاده می شود در اینجا می خواهیم به انواع مختلف آجرنسوز نگاهی بیندازیم :

آلومینا ماده ای است که از زمین استخراج می شود و از سیلیکات آلومینیوم تشکیل شده است و هر چقدر درصد آلومینا در آجر بیشتر باشد درجه حرارت بالاتری را می توان تحمل کند و کیفیت بالاتری دارد .

انواع آجرنسوزکوره صنعتی :

  • آجر آلومینی
  • آجرکوره شاموتی
  • آجرنسوز سمیرم
  • آجر اعیق حرارتی
  • آجر منیزیتی
  • آجرنسوز سلیسی

آجر آلومینی و مقاومت آن در برابر گرما

آجر آلما یکی از انواع مختلف آجرنسوز می باشد که دارای 45 تا 99 درصد اکسید آلومینیم (AL2O3) هستند . این محصول دارای درصد بسیار بالایی آلومین دارد که از کایولن ، کروندوم و بوکسیت و درصد بالایی از اکسید آلومین تشکیل می شود . آجر آلومینا در کوره های با درجه حرارت بسیار بالا و در بازه 1350 تا 1800 درجه سانتیگراد و محیط های غیر قلیایی ومتمایل به خنثی کاربرد دارند .  در مقالات بعدی به توضیحات انواع آجر نسوزکوره صنعتی بیشتر اشاره می کنیم .

بازرگانی جمال نما با داشتن کادر مجرب و متخص در امر تولید و ساخت آجرنسوزکوره صنعتی می تواند در این زمینه مشاوره تخصصی به شما بدهد وصفر تا صد کوره را برایتان بسازد فقط کافیست با ما ارتباط بگیرید یا با شماره تماس 09136813055 تماس حاصل فرمایید .

 

 

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید