تولید بهترین آجر ماشینی: آجر ها دارای انواع مختلفی می باشند و هر کدام هم برای مصارفی خاصی در ساختمان مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. آجر فشاری، آجر ماشینی، آجر سفالی، آجر لعاب‌دار، آجرنسوز، آجر ماسه آهکی و آجر جوش انواع آجر پرکاربرد میی باشند که هر کدام نیز دارای انواعی هستند و جهت ساخت و ساز‌های متفاوت مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند. آجرهای ماشینی بدون شک یکی از پرکاربردترین انواع آجر در صنعت ساختمانی می باشد که این استفاده گسترده دلایل کوچک و بزرگ زیادی دارد. در این مطلب با معرفی کلی بر آجر ماشینی، طرز تهیه آن با ما همراه باشید.

تولید بهترین آجر ماشینی

آیا می دانید آجر ماشینی چیست؟

آجر ماشینی به آجر‌هایی می گویند که بر روی بزرگترین سطح آن‌ها هشت یا ده سوراخ وجود دارد و اضلاع آن 5/5 در 11 در 22 سانتی‌متر می باشد. طبق استاندارد‌های اداره استاندارد، این آجر می بایست دارای سوراخ‌هایی با قطر 1.5 تا 2 سانتی‌متر باشد. سوراخ‌ها نباید بیشتر از 25 درصد سطح را شامل شوند و نیز فاصله سوراخ‌ها از یکدیگر و از لبه آجر نباید کمتر از 30 درصد طول آجر باشد.

علت سوراخ های آجر ماشینی چیست؟

سوراخ‌های موجود در این آجر ها به روش تولید و ساخت آن ها مربوط می شود. به علت نفوذ عمودی ملات به درون سیمان ایجاد شده‌اند تا استحکام بیشتری برای سازه‌ای که با آجر ماشینی ساخته‌ می‌شود، به وجود بیاید. برای دیوار چینی، دیوارهای حمال از میلگرد درون سوراخ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد تا استحکام دیوار بیشتر شود و به اصطلاح دیوار مصلح شود.

تولید بهترین آجر ماشینی

تفاوت آجر فشاری و آجر ماشینی

تولید بهترین آجر ماشینی: یکی از تفکرات اشتباهی که در مورد آجر فشاری و ماشینی وجود دارد این می باشد که می گویند تفاوت آجر‌های فشاری و آجر ماشینی در نوع قالب گیری آن است که برای آجر فشاری کارگران با فشار انگشتان خود گوشه‌های قالب را از گل پر می‌کنند و جهت آجر ماشینی تمام مراحل ساخت در کارخانه توسط ماشین آلات انجام می‌گیرد.
ولی این دو آجر از نظر ساخت هر دو توسط دستگاه قالب گیری و پرس می‌شوند و دلیل نام گذاری اجر فشاری مقاومت بالا آن در برابر فشار و گرما می باشد. ولی این دو مدل تفاوت‌های دیگری نیز از لحاظ کاربرد،شکل ،قیمت ،مواد اولیه ،مقاومت و… نیز دارند که در ادامه به طور کامل توضیح می دهیم.

روش های ساخت آجر ماشینی:

تولید بهترین آجر ماشینی: آجر ماشینی در نقاط مختلف دنیا به راه های متفاوتی ساخته می‌شود. در ایران به روش سنتی یا گل نرم، در جنوب آمریکای شمالی و آمریکای مرکزی به روش گل سفت و در کشور‌های صنعتی و پیشرفته به روش رس خشک تولید می‌شود.

  • روش گل نرم: این روش همان‌طور که گفته شد در ایران رواج دارد و یک روش سنتی ساخت آجر می باشد. در این روش در گودالی به عمق 2 و قطر 2.5 تا 3.5 متر خاک رس به مدت 24 ساعت خیسانده‌ می‌شود، سپس گل به دستگاه قالب‌زنی وارد‌ می‌شود، پس از قالب زدن خشت‌ها را خشک‌ می‌کنند و در نتیجه در کوره‌ می‌پزند.
  • روش گل سفت: همان‌طور که در بالا گفته شد تولید آجر ماشینی به روش گل سفت در جنوب آمریکای شمال و آمریکای مرکزی انجام‌ می‌گیرد. این روش مانند روش قبل می باشد اما تفاوت این دو روش این می باشد که آب کمتری به رس اضافه‌ می‌شود و گل سفتی تشکیل‌ می‌شود.

تولید بهترین آجر ماشینی

خرید آجر ماشینی صادراتی در تهران

تولید بهترین آجر ماشینی: آجرهای ماشینی را می بایست به عنوان امروزی ترین نوع مصالح ساختمانی در نظر گرفت. یکی از کاربرد‌های وسیع آجر ماشینی، استفاده آن در نمای ساختمان می باشد. انواع قرمز و زرد آن در بازار موجود است و در ساخت نما کاربرد بسیار فراوانی دارد. مصرف کنندگان عزیز در شهر تهران می توانند برای سفارش انواع آجر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایند.

تولید بهترین آجر ماشینی

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید