تولید انواع آجر نما نسوز: آجر نسوز نوعی آجر می باشد که از خاک های چینی و نسوز ساخته می شود و با دارای ساختار مولکولی متراکم و ظریف می باشد. نحوه تولید آجر های نسوز بهشکلی است که ابتدا سنگ ها را آسیاب کرده و سپس به خاک نرم تبدیل می شود و پس از 3 روز پخت در کوره در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد تولید میشود. همانطور که از اسم آن معلو است این آجر با مقاومت حرارتی بالایی که دارد در کوره ها و پاتیل ها و عایقکاری صنعتی کاربرد فراوان دارد. البته از نوع معمولی آن نیز امروزه در نماهای آجر ساختمان ها تا حد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید انواع آجر نما نسوز

کاربرد آجر نما نسوز

آجر نسوز نیز از انواع مصالح ساختمانی میباشد که به طور معمول برای نما ساختمان ها و بناها مورد استفاده قرار میگیرد. با دقت به سبک اموزی ساختمان سازی از آجر های نسوز بعنوان نمای ساختمان استفاده میشود. مواد اولیه برای تولید آجر نسوز خاک نسوز میباشد و به طور کلی این نوع از خاک رس در معادن کشور یافت می شوند زیرا دارای مرغوبیت بالایی میباشد. آجر نسوز دارای سایزهای مختلفی هستند که پراستفاده ترین سایز آن 32*7 – 5/5*26 – 20*10 می باشند.

مواد تشکیل دهنده آجر نسوز

مواد اولیه آجر های نسوز کانی های معدنی خیلی خاص و پوکه های معدنی هستند که نسوز می باشند. یعنی مقاومت دمایی بالایی دارند. مواد اولیه تولید آجر نسوز را مواد نسوز می نامند که به مواد معمولا سرامیکی و غیره فلزی گفته میشود که میتوانند در درجه حرارت های بالا پایدار باشند. مواد نسوز باید قابلیت حفظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مورد نظر را در درجه حرارتهای بالا و شرایط محیط عمل داشته باشند.

تولید انواع آجر نما نسوز

انواع آجرهای نسوز

  • سيليسی

  •  ویژه

  • آلومينيومی

  •  قلیایی

آجر سیلیسی

به آجرهایی که از خاک سیلیسی تشکیل شده باشند، آجر های سیلیسی می گویند. البته خاک های سیلیسی را در اصطلاح کورتزیت هم می گویند که مواد تشکیل دهنده آنها شامل اکسید سیلیسیوم به مقدار خیلی زیاد و مابقی آنها اکسید کلسیم، اکسید تیتانیوم و اکسید آهن که برای ساخت این ترکیب از کوارتز خالص استفاده می کنند. از این نوع آجر های نسوز برای پوشش درونی کوره های فولاد سازی استفاده می شود.

آجر نسوز ویژه

همان طور که از نام این نوع آجر مشخص می باشد، میزان مقاومت آن در مقابل حرارت بالا می باشد و به شکل کلی استحکام بیشتری نسبت به آجرهای معمولی دارند. همان طور که گفتیم در ساخت آجرهای نسوز از نوعی چینی یا سرامیک و خاک نسوز استفاده می‌شود. آجرهای نسوز نسبت به آجرهای سفالی تراکم بیشتری دارند و درجه حرارت پخت آن‌ها حدود 1500 درجه سانتی‌گراد است این آجر ها نوعی از آجر های نسوز هستند که از تهیه شده از فلزات واسطه می باشند و کاربرد های خاصی در صنعت دارند.

تولید انواع آجر نما نسوز

بهره گیری از آجر نسوز در ظاهر نما بیرونی ساختمان

تولید انواع آجر نما نسوز: اساسی ترین کاربرد آجرهای نسوز، استفاده آن‌ها در آجرنمای ساختمان است. آجرهای نسوز جدا از ویژگی ‌های فیزیکی و شیمیایی، ظاهری مطلوبی که دارا می باشند  می‌توان از آن‌ها در ظاهر ساختمان نیز استفاده کرد. به علاوه مقاومت بالای این نوع آجرها در مقابل تغییرات دمایی باعث می‌شود تا به گزینه‌ای مطلوب برای نما در ساختمان بدل شوند. ضریب پایین انتقال حرارت در آجرنسوز سبب می‌شود تا در فصول مختلف سال، انرژی به هیچ وجه به هدر نرود و در مصرف انرژی‌های مختلف صرفه‌جویی‌های چشمگیری به وجود بیاید.

 مزایای استفاده از آجر نسوز در نمای بیرونی ساختمان

  • به علت پخت در دمای زیاد در مقابل فرسایش و سرما وگرما مقاوم می باشد.
  • به علت پخت، شامل طیفهای رنگی زیبا می باشدکه در پایان کار زیبایی نما صد چندان می شود.
  • سبک بوده و نیاز به اسکوب و نگه دارنده ندارد و در نتیجه هزینه اضافی برای مشتری ندارد.
  • جذب زیادی با ملات وسیمان دارد و هرگز از ساختمان نمی افتد و خطر سقوط مصالح صفر است.
  •  هر نوع طرح و الگویی را میتوان با آجر اجرا کرد و محدودیت اندازه در محل نصب ندارد.
  • در نهایت عایق سرما وگرما بوده و از اتلاف انرژی در همه فصول جلوگیری می کند.

تولید انواع آجر نما نسوز باکیفیت

تولید انواع آجر نما نسوز: تولیدکنندگان آجر نسوز شومینه دارای برند های مختلفی هستند. این تولید کنندگان با دقت به این که دارای رقابت های سنگینی برای فروش دارند سعی در تولید آجر های نسوز شومینه ای با برند معتبر و کیفیت بالا را دارند. این آجر های نسوز بادقت به میزان تقاضای خریدان عرضه می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعاتی در زمینه های متفاوت از جمله برند های تولید انواع آجر نما نسوز به سایت های آجر نسوز مراجعه کرده و علاوه بر برند های آجر نسوز ها با قیمت های متفاوت این آجر ها آشنا شوید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

تولید انواع آجر نما نسوز

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید