بهترین نوع آجر شومینه چیست ؟

خرید آجر شومینه یکی از مهم ترین مواردی هست که باید دقت شود زیرا شومینه از زمان های قدیم تا الان به عنوان یک وسیله گرمایی زیبا و مورد پسند بوده است. شومینه نه تنها خانه را گرم می کند بلکه باعث زیبایی فضای منزل نیز می شود .

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

می توان دیوار شومینه را با آجرهای رنگی،سنگ طبیعی و یا سنگ های مصننوعی تزیین کرد. و آن را به یک نقطه کانونی و زیبا تبدیل کرد. یک روز سرد زمستانی را تصور کنید که کنار شومینه در حال نوشیدن قهوه هستید. حسی که در آن روز به شما دست می دهد بسیار دوست داشتنی می باشد و آرامش خاصی می دهد . طراحی شومینه در عصر جدید مورد استقبال زیادی قرار گرفته است .

امروزه شومینه در مدل های بسیار زیادی یافت می شود و به صورت انواع مختلف ساخته می شود. از شومینه در زمستان به عنوان یک وسیله گرمایشی و در تابستان به عنوان زیبایی از بودن آن لذت می برند . نکته بسیار مهم اینجاست که با توجه به مکانی که در آن زندگی می کنید بیشتر به کاربردی بودن شومینه اهمیت دهید تا از لحاظ مصرف انرزی هم مقرون به صرفه باشد .

ظاهر شومینه چگونه باید باشد ؟

اولویت و نیازهای هر فرد برای انتخاب نوع شومینه متفاوت می باشد و یک نمونه از آن نمی تواند برای همه فضاها مناسب باشد. بعضی افراد ممکن است به دنبال مدل های شیشه ای و براق باشند . توجه داشته باشید که بعضی از آن ها تنها جنبه تزئینی دارند و در مقابل انواع دیگر آن ممکن است کاربردی و اساسی باشند.در اینجا به چند نمونه از مدل های مختلف می پردازیم .

انواع شومینه

  • شومینه های سنگی ، شومینه برقی ، شومینه کاشی سرامیک ، بتنی ، مرمری ، الکلی ، هیزمی ، گازی ، چدنی ،

شومینه های سنگی :

ظاهر شومینه چگونه باید باشد ؟

این شومینه ها در گذشته و امروز طرفداران بسیاری داشته است . این نوع شومینه برای افرادی که به زندگی روستایی و مصالح طبیعی علاقمند هستند مورد پسند قرار می گیرد . در خانه های مدرن شومینه سنگی بیشتر جنبه تزیینی دارد . سوخت این نوع شومینه ها از زغال و چوب می باشد و میزان شعله را می توان کم یا زیاد نمود . از معایب این نوع شومینه ایجاد دوده و سیاه شدن سقف دیوار است . شومینه سنگی هم در گذشته و هم در دنیای مدرن امروز طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است.

شومینه های برقی :

ظاهر شومینه چگونه باید باشد ؟

این نوع شومینه با انرزی الکتریکی کار می کند و فضای اتاق را تمییز و فاقد آلودگی نگه می دارد . هر چند آتش به شکل نمایشی در این شومینه ها می باشد ، اما گرمایی که توسط این وسیله گرمایشی ایجاد می شود می تواند یک اتاق با متراژ متوسط را گرم کند.

شومینه های بتنی :

ظاهر شومینه چگونه باید باشد ؟

استفاده از بتن در ساخت دکور شومینه، یک روش بسیار زیبا می باشد . شما می توانید بتن را به هر شکلی که مد نظر دارید شکل دهید. مثلا این امکان وجود دارد که آن را به شکل یک مربع ساده یا سازه ای باریک در بیاورید. یکی دیگر از قابلیت های بتن این است که می توان آن را به شکل سه بعدی در بیاوریم . هم چنین برای انتخاب رنگ و یا ایجاد نقش بر روی آن نیز محدودیت ندارید . بتن ها در مقابل آتش مقاوم هستند و خاصیت نسوز دارند. برای خرید آجر شومینه با کیفیت و مرغوب می توانید با مشاوران ما در تماس باشید . 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما