بازرگانی فروش انواع آجر: آجر سنگ دگرگونی مصنوعی می باشد که از پختن خاک رس در ابعاد و اندازه های دلخواه به دست می آید و اولین عنصر پیش ساخته با تولید انبوه بوده می باشد. آجر سنگی است ساختگی که نوع رسی آن از شکل دادن و پخت گل، نوع ماسه آهکی آن از عمل آوردن خشت ماسه آهکی با بخار تحت فشار زیاد به دست آمده و نوع بتنی آن مانند بلوک های سیمانی دیواری (که از ترکیب ماسه و سیمان) تهیه می گردد.

بازرگانی فروش انواع آجر

آجر چگونه ساخته می شود؟

همان گونه که گفتیم، آجر حاصل پختن خاک رس می باشد. به شکل خلاصه می توان گفت برای تولید آجر ابتدا باید خاک رس با کیفیت مطلوب برای ساخت آجر تهیه شود. پس از آن این خاک عمل آوری شده و گل خاک رس ساخته می شود. در مرحله بعدی باید قالب گیری یا خشت زنی انجام شود. این خشت ها در گام بعدی بایستی خشک شود. پس از خشک شدن به آن خشت خام گفته می شود. در نهایت این خشت های خام به کوره های آجرپزی منتقل شده و طی یک فرآیند پخته گردیده و تبدیل به آجر می شوند.

 تاریخچه‌ آجر در ایران

آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی در تاریخ است .قدمت آجر در ایران به 6000 هزار سال قبل  می رسد و در شوش و کاشان بقایای کوره های آجر پزی موجود می باشد که قدمت این کوره های آجر پزی به 4000 هزار سال به قبل میلاد می رسد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت آجر ،کیفیت محصول با تنوع ابعاد و شکل ظاهری مختلف وارد صنعت ساختمان شد.

بازرگانی فروش انواع آجر

 ويژگي های آجر

 آجر خوب می بایست در برخورد با آجر ديگر صداي زنگ بدهد صداي زنگ نشانه سلامت توپري و مقاومت و کمي ميزان جذب آب آن است آجر خوب بايد در آتش سوزي مقاومت کند و خميري و آب نشود رنگ آجر خوب بايد يکنواخت باشد و نیز می بایست يکنواخت و سطح آن بدون حفره باشدف سختي آجر بايد به اندازه اي باشد که با ناخن خط نيفتد.

 انواع آجر

  • آجر رسی معمولی که در ساختمان در کارهای زیر سازی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا روی آنها با گچ یا سیمان یا ملات های دیگر پوشانده می شود.
  • آجر رسی نما که از بافت ماسه ای و سطوح محکم و معمولا یکنواخت یا طرح خاص برخوردارند و برای نمای نهایی دیوار یا نمای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و این آجر های نما دارای رنگ های متفاوتی هستند.
  • آجر های مهندسی برای دیوار چینی جرزها و یا دیوار های حایل و یا جهت پایه های کناری و میانی پل ها

بازرگانی فروش انواع آجر

مقاومت آجر

آجر ها می بایست از دو نظر دارای مقاومت باشند:

  • مقاومت فشاری آجر که از اصلی ترین مولفه فنی آجر می باشد چرا که با توان باربری اچزای دیگر ساختمانی همانند ستون یا دیوار باربر در ارتباط می باشد. و مقاومت فشاری آجر را به صورت عمود اندازه گیری و پایش می نمایند و جهت آزمایش مقاومت فشاری آجر بر اساس نوع استاندارد بین 5 تا 10 آجر مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت فشاری آجر به نوع مواد خام آجر ،دما و شرایط پخت آجر بستگی دارد.
  • مقاومت سایشی آجر که  بیشتر برای آجر های مورد استفاده در کفپوش ها اهمیت  دارد و مانند مقاومت فشاری مقاومت سایشی آجر بستگی به مواد تشکیل دهنده آجر ،شرایط پخت و دمای پخت دارد.

بازرگانی فروش انواع آجر ساختمانی صادراتی

نیاز روزافزون بشر به آجر موجب گردیده که با وجود سپری شدن قرن ها از پیدایش این سازه؛ همچنان از اهمیت بالایی برخوردار باشد. خواص این محصول چنان منحصر به فرد بوده که از مراحل نخست تا پایان انجام پروژه ساختمانی جزو ضروری ترین مصالح به شمار می رود و همچنین رنگ و ظاهر آجر سبب تلفیق سازه با طبیعت اطراف گردیده که در نوع خود بی نظیر است.شما مصرف کنندگان گرامی میتوانید برای دریافت لیست قیمت بازرگانی فروش انواع آجر در وب سایت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بازرگانی فروش انواع آجر

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید