زمانی که از از سنگ و کاشی صحبت می کنیم ذهن ناخواگاه به سمت پودر بندکشی می رود چون تمام طراحان و معماران برای اهداف زیباشناسی و نگهداری از آن استفاده می کنند .

پودر بندکشی در طرح ها و رنگ های مختلف هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود که از جذابیت بصری خاصی برخوردار می باشد وبرای بندکشی آجر نما به عنوان آخرین مرحله باید انجام گیرد .

بندکشی آجرنما چیست؟

بندکشی در اصل به ملاتی گفته می شود که در فاصله ای که بین آجرها قرار دارد ریخته می شود و این کار باعث چسبندگی بیشتر و استحکام آجر نما بر روی نما می شود و هم اینکه به زیبایی کمک می کند .

چگونه ملات بندکشی آجر نسوز و دکوراتیو آماده می شود ؟

چون پایه بندکشی سیمان هست ابتدا پودر سیمان سفید را با پودر خاک سنگ به میزان یک سوم با همدیگر مخلوط می کنیم و بعد از آن آب ولرم را به مواد اضافه می کنیم تا این مواد حالت گل مانند پیدا کند . ملات بندکشی آجر نما نسوز نباید خیلی خمیری باشد و یه حالت شل بودن باید داشته باشد تا بندکشی به راحتی صورت گیرد اما برای آجر نما هایی که سطح آن حالت شیاردار می باشد مانند آجر دکوراتیو بندکشی باید خمیری و سفت تر باشد .

آموزش بندکشی در یک دقیقه

ابتدا محل مورد نظر را کاملا تمیز می کنید و در ابتدای کار آنجا را آب پاشی و مرطوب می کنید . ملات بندکشی آجر نما فقط به 15% آب احتیاج دارد تا به صورت خمیری در بیاید . سپس قلم بندکشی را بر می داریم و مقدار مناسبی از ملات آماده را روی آن قرار می دهیم و بعد آن را وسط فاصله دو آجر فرو ببرید . حین کار دقت کنید که ابتدا بندهای افقی و بعد بندهای عمودی بندکشی شوند و در آخر با یک فرچه پلاستیکی تمیز ملات باقی مانده روی سطح را پاک کنید .

آشنایی با پودر بندکشی ومشخصات آن

طول و ضخامت پودر بندکشی آجرنما باید از 8 میلیمتر الی 20 میلیمتر باشد و همچنین قطر سنگدانه ها نباید بیشتر از 1 میلیمتر باشد و میزان سیمان به کار رفته در آن باید 400 کیلوگرم در متر مکعب باشد .

خرید پودر بندکشی برای نمای ساختمان یکی از ضروریات مصالح ساختمانی می باشد . این پودرها در رنگ های متنوع در بازار موجود می باشد و نسبت به ملات و دیگر مصالح کیقیت بهتر و بالاتری دارد .

چه نکاتی در بندکشی باید رعایت شود ؟

  • ظزافت در بندکشی و نمای ساختمان برای زیبایی کار بسیار مهم است .
  • سعی کنید چند هفته ای از نما کردن ساختمان گذشته باشد بعد اقدام به بندکشی کنید .
  • اگر برای ضد آب کردن آجر نما از رزین استفاده می کنید حواستان باشد که نما کاملا خشک باشد .
  • از بندکشی ساختمان زمان یخبندان خودداری کنید زیرا بهترین دما برای بندکشی بین 5 تا 35 درجه می باشد .

وب سایت بازرگانی جمال نما به عنوان یکی از مواجه بسیار معتبر و مطمعن برای فروش آجرنسوز و پودر بندکشی و چسب آجر و تولید کننده این محصولات در تنوع بالا می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر و برخوردار شدن از مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

مشاوره و فروش

ارتباط سریع و آنلاین با خانم رحیمی (کارشناس فروش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشترین بازدید