آراد برندینگ
خانه / آجر نسوز / آجرنسوز پشت تلویزیون

آجرنسوز پشت تلویزیون

آجرنسوز پشت تلویزیون یکی از ایده های امروزی برای طراحی پشت تلویزیون می باشد . امروزه تلویزیون در اتاق نشیمن قرار دارد . و از آنجایی که تلویزیون یک بخش بسیار مهم در نشمین و پذیرایی می باشد لازم است که به طراحی زیبا خود را نشان دهد . همچنین، پنهان کردن سیمهای متصل به آن، کابینت یا صفحه دیوار برای این که دیوار بدون درهم برهمی به ما بدهد ضروری است . در این مقاله به دیوارهای پشت تلویزیون می پردازیم .

می توانید در پشت تلویزیون از آجر نسوز استفاده کنید یا از طرح هایی که به آن هشته گیر می گویند استفاده کنید . نوعی از آجر مصنوعی دکوراتیو هم هست که به شکلی آماده می باشد و با چسب مخصوص به دیوار چسبانده می شود . استفاده از آجر رستیک و همچنین آجر دستی و آجر آنتیک می تواند انتخاب خوبی باشد . یکی از ویژگی های آجر این است که انرژی خوبی به فضا می دهد .

رنگ بندی آجر نسوز پشت تلویزیون چگونه است؟

آجرنسوز پشت تلویزیون تنوع بسیار بالایی دارد ، مثل آجر قهوه ای ، آجر شاموتی ، آجر مشکی ، آجر سفید ، انگلیسی ، و ….استفاده کردن از آجر های سفید یا سفید صدفی کمک می کند تا فضا جلوه بازتر و زیباتری به خود بگیرد . اگر فضای اتاق نشیمن کوچک می باشد توصیه می شود از آجرهای رنگ روشن استفاده کنید . رنگ های گرم مانند آجرهای شاموتی و انگلیسی به فضای نشیمن صمیمیت و گرما می دهد . اما رنگ های تیره مانند آجر مشکی بسیار کم استفاده می شود. برای نمای این قسمت اصولا از آجرهای اندازه ۷*۳۱ استفاده می شود .

اگر در حال حاضر آجر یکی از ویژگی های معماری خانه شما نیست می تواند نتیجه برعکس داشته باشد . مهم نیست چقدر آجر را دوست داشته باشید ولی مهم است که از جای خود خارج شده اید و ارزش خانه تان کم می شود . توصیه می شود اکر صد در صد تصمیم گرفته اید از آجر در پشت تلویزون خود استفاده کنید به فکر کاشی آشپزخانه و دیوار آجری در اتاق باشید . با این کار طراحی در داخل منزل برایتان منطقی می شود .

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنم ؟

برای انتخاب آجرنسوز پشت تلویزیون باید دقت کنید که وقتی آجر خود را انتخاب کردید، نوبت انتخاب طرح های مختلف دیگر می رسد. ما در نظر می گیریم که آجر را برای پشت تلویزیون می خواهید انتخاب کنید. بنابراین رنگ و نوع آجر بسیار مهم می باشد و سوال مهم اینجاست که آیا می خواهید به طور کلی دیوار را آجری کنید یا از طرح هشته گیر استفاده کنید ؟ می توانید دیوارها را ساده و صفحه تلویزیون را نقطه مرکزی قرار دهید با این کار می توان انواع دکوراسیون مدرن و سنتی را با هم ترکیب کرد . همچنین می توانید از چسب یا پنل های آماده نیز استفاده کنید

تزیین دیوار پشت تلویزیون

یک نور پس زمینه خوب و زیبا برای پشت تلویزیون انتخاب کنید و با نصب چراغ های نواری LED در اطراف صفحه تلویزیون ، جلوه کلی دیوار تلویزیون را با نور پس زمینه بالاتر ببرید . همچنین می توانید نورهای LED را برای اطراف قاب آجری در ازراف تلویزیون برای تزریق عنصر شادی و نشاط استفاده کنید .

هارمونی رنگ tv wall با دکوراسیون داخلی

۱- بر اساس دایره رنگی Analogous Colorsرنگ های مهم از سه رنگ هستند که روی چرخ رنگ در کنار یکدیگر هستند . می توانید رنگ های شبیه به همدیگر را از چرخ رنگ برای یک طرح رنگ خوب انتخاب کنید. این گروه بندی ها به سه دسته تقسیم می شوند. آنها معمولاً از رنگهای اصلی، ثانویه و سوم تشکیل می شوند ، اما می توانند هر سه رنگی باشند که در کنار هم روی چرخ رنگ قرار گرفته اند. قانون ۶۰-۳۰-۱۰ را برای انتخاب رنگ متعادل پیاده کنید.        

هارمونی رنگ در دیوار آجری پشت تلویزیون و دکوراسیون داخلی

مثالها عبارتند از:

  • آجر نما پشت ال سی دی به رنگ سبز (۶۰٪) ، مبلمان به رنگ زرد- سبز (۳۰٪) و کنسول(قاب عکس، گلدان، اشیا تزئینی) به رنگ زرد (۱۰٪).
  • نارنجی زرد (۶۰٪) ، نارنجی (۳۰٪) و نارنجی قرمز (۱۰٪)
  • آبی- سبز (۶۰٪) ، آبی (۳۰٪) و آبی-بنفش (۱۰٪)
  • بنفش (۶۰٪) ، قرمز بنفش (۳۰٪) و قرمز (۱۰٪)

۲-  الگوی تک رنگ در آجرنسوز پشت تلویزیون (monochromatic): خانه ای را در ذهن خود تصور کنید که فقط از یک رنگ در تناژهای مختلف با ترکیب سفید و خاکستری همان رنگ استفاده کرده است. در این مدل الگو در کل از یک رنگ استفاده میشود. میتوانید از دیوار آجر نسوز قهوه ای یا رنگ کرمی آجر نما پشت ال سی دی استفاده کنید

آجر نسوز پشت تلویزیون

۳- الگوی رنگی مکمل در آجرنسوز پشت تلویزیون (complementary color scheme) :

در این الگو از دو رنگ که مکمل هم هستند مانند قرمز و سبز یا زرد و بنفش و دیگر مکمل های رنگی می توان بهره گرفت . در این نمونه یک دیوار از آجر قرمز در پشت تلویزیون با گلدان های سبز رنگ در کنارش می تواند زیبایی خاصی و منحصر به فردی به اتاق نشیمن بدهد . استفاده از رنگ بنفش در قفسه ها و یا قاب عکس ها نیازمند زراحی یک دیوار زرد می باشد که آجر نسوز شاموتی گزینه خوبی است . همچنین مقدار نوری که در فضا می باشد بر رنگ آجر هم تاثیر گذار است .

۴- الگوی مکمل دو طیفی(split-complementtany color scheme):

اگر به دنبال الگوی معمولی تر و ملایم تر نسبت به الگوی رنگی اصلی هستید، میتوانید از این الگو استفاده کنید. در این مدل رنگی را به بعنوان رنگ اصلی خود انتخاب می کنید سپس از دو رنگ که در اطراف رنگ اصلی در جدول رنگی هستند، استفاده میکنیم. در این روش دیگر نیازی به استفاده از رنگهای خنثی نداریم و توسط این الگو عناصر و چیدمان خانه بسیار زیبا می شوند .

۵- برای آجر نسوز پشت تلویزیون ازقانون ۱۰-۳۰-۶۰ استفاده کنید .

این قانون برای هماهنگی بین رنگها و میزان درصد استفاده از هر رنگ است. بدین صورت که برای رنگ اصلی ۶۰ درصد، برای رنگ بعدی ۳۰ درصد و برای رنگ سوم که رنگ نهایی کار است میزان ۱۰ درصد از رنگ ها استفاده می شود. در تصویر زیر که میبینید، میزان ۶۰درصد رنگ اصلی  خاکستری می باشد که برای داشتن یک دیوار آجری خاکستری بسیار زیباست .

نکته بسیار مهم در ارتباط با رنگ آجرنسوز پشت تلویزیون و قسمت های دیگر نشیمن

پیشنهاد می کنیم از رنگهای روشن روی دیوار و از رنگهای تیره برای کف استفاده کنید. این الگو دقیقا از طبیعتی که ما در آن زندگی میکنیم الهام می گیرد . برای مثال کف خانه تان را با پارکت های قهوه ای سوخته کار کنید و آجرهای پشت تلویزیون را به رنگ های کرمی و یا نارنجی انتخاب کنید ، که می توانید از آجر شاموتی استفاده کنید .

تیم گروه بازرگانی جمال نما آماده ارایه و فروش انواع آجر به سراسر کشور و خارج از کشور در زمینه صادرات می باشد . جهت گرفتن مشاوره رایگان و یا انتخاب نوع آجر می توانید با گروه بازرگانی جمال نما تماس حاصل فرمایید .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس علی جمالی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09133386608
آدرس کانال: masalehsazgamali@
پست الکترونیکی: gamalimasaleh@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بهترین مرکز خرید عمده آجر نسوز در تهران

برای خریدآجر نسوز عمده می توان از فعالان اقتصادی در این حوزه کمک گرفت وهمچنین …